Я шульга — я інший!?

2   13 серпня святкуємо День шульги.

Спеціально для тих, хто пише лівою рукою, до вашої уваги цікаві факти про цих творчих людей. Вчені встановили, що 10  відсотків населення планети використовують ліву руку для важливих задач.

   Майже все, що створено людьми, створено для правші — від посуду до побутової техніки. Крім цієї запаморочливої ??статистики, здається, що лівші отримали від природи рівні права, але чи так це?

1. Коли дослідники з Університету Монпельє у Франції (University of Montpellier) вивчили дев’ять примітивних товариств на п’яти різних континентах, вони виявили, що в регіональних сутичках частіше перемагали ті, де було більше лівшів — останні часто брали гору в боротьбі з-за елементу несподіванки . До речі, в спорті — бокс, фехтування, теніс, — ліворукість також може стати серйозною перевагою.

2. Серед тварин досить багато лівоорієнтованих. В одному британському дослідженні, зокрема, було встановлено, що близько 40 відсотків кішок — лівші, а ще 10% ловлять клубок обома лапами. Серед собак відсоток був ще вищий — 50 на 50.

3. Ліворукі політики можуть бути успішніше. Вони, як правило, піднімають ліву руку, кажучи про хороше, тоді як правші — праву. Але в теледебатах, коли людина піднімає праву руку, він з’явиться зліва від телеглядачів, так само, як якщо людина сидить у кріслі перед ними. З цієї причини, глядачі підсвідомо інтерпретують ліві рухи, як хороші, а праві, як погані. В очах громадськості лівші виглядають позитивніше і з кращим потенціалом.

4. Лівші використовують мізки по-іншому. Австралійське дослідження показало, що вони користуються обома півкулями мозку з більшою легкістю, ніж правші. І в більш рівномірному використанні є свої переваги.

5. Деякі дослідження говорять, що лівші більш стійкі до інсультів і легше відновлюються після них. З іншого боку, є теорії, що вони ж більш сприйнятливі до шизофренії, алкоголізму та інших психічних розладів.

6. В журналі Природа (Nature) на початку цього року, вчені зазначили, що у лівшів мізки і гени відрізняються від правшів, але їх рідко включають в якості суб’єктів дослідження. В результаті, стверджують вчені, ми можемо упустити важливу інформацію про людей з домінуючим правим півкулею в усьому — від неврології до генетичних порушень.

7. Лівшів легше налякати. В експерименті, в якому учасники дивилися фільми жахів, лівші проявляли більше страху. Вчені вважають, що це, тому що у них домінує права сторона мозку, і вона ж більш активно бере участь в реакції страху.

8. Лівші на кілька місяців пізніше «правих» однолітків досягають статевої зрілості, але серед них вище відсоток чоловіків і … геїв.

9. За статистикою, лівші живуть менше, зате вони, в цілому, більш творчі та інтелектуальні натури.