Як побороти сезонну алергію: універсальні поради

Із настанням весни ви страждаєте на постійний свербіж, чхання, закладеність носа та почервоніння очей? Вітаємо, тобто, співчуваємо, ви, ймовірніше за все, стали ще однією жертвою сезонної алергії

Алергія Поради що робити domashniy.ru

Лікарі б’ють на сполох: вже кожен четвертий мешканець Запоріжжя страждає на сезонну алергію. Традиційні «набір» алергіка: пігулки, краплі, інгалятор коштують більше тисячі гривень на місяць. Як зекономити кошти та полегшити симптоми алергії – дізнавайтеся у нашій рубриці.

  • Звичайно, перша порада лікарів – обмежити контакт із алергенами (об’єктами, що викликають алергію), але неможливо цілком уникнути контакту із ними. Втім, лікарі називають цей спосіб найефективнішим.
  • Неможливо і повністю уникнути медикаментозних засобів, але не варто витрачатися на дорогі ліки різних видів. Не займайтеся самолікуванням і не обирайте ліки самостійно – для цього необхідна лише консультація лікаря.
  • Одним із найефективніших засобів для полегшення симптомів – промивання носа соляним розчином. У 2010 році проводилося дослідження: лікарі спостерігали за 21 учасником експерименту, які при симптомах алергії промивали ніс соляним розчином. У 12 алергіків настало поліпшення після декількох процедур.
  • Наступна порада: кожен день і всюди робіть вологе прибирання. Пилок, який і викликає алергію, боїться лише води, тому мерщій беріть ганчірку.
  • Також не варто сушити одяг на балконі або вулиці, якщо не хочете погіршити симптоми алергії.
  • Під час сезонної алергії варто уникати алкоголю: він дуже алергенний та не поєднується із ліками, які вам може порадити лікар.
  • Не слід забувати і про правильне харчування. Наприклад, якщо вам докучає березовий пилок, забудьте про сиру моркву, червоні яблука, абрикоси і персики. При алергії на складноцвіті рослини не вживайте соняшникову олію, насіння, диню та халву. Страждаєш від злакових – оминай квас, боби, сою і щавель.
  • Під час прогулянки користуйтеся сонцезахисними окулярами (аби вберегти очі від потрапляння пилку) та знаходьтеся біля водоймищ.

Звичайно, остаточно позбутися таким чином від всіх симптомів алергії не вийде. Але полегшити симптоми можливо. Тож дотримуйтеся наших порад та насолоджуйтеся цвітінням квітів. 

Автор: Таїсія Зозуль