Як скласти сесію без стресу: перевірені поради для студентів

Багато студентів задаються питанням «Як вдало та без стресу скласти сесію?». Давайте по порядку, що ж таке сесія взагалі і чи дійсно вона така страшна? Почнімо з того, що сесія – це період коли підбиваються підсумки навчання студентів, складання заліків та екзаменів. І ні, сесія не така страшна, як вважає більшість студентів, особливо першокурсників, якщо вчився протягом семестру і правильно підготувався.  А ось про правильну та дійсно дієву підготовку розповім далі.

З чого ж почати свою підготовку до сесії? Для початку потрібно зрозуміти та прийняти той факт, що сесія є невід’ємною частиною навчання, і вона обов’язково закінчиться, все це – тимчасово. Звичайно також потрібно ставитись до себе з розумінням,  адже стресувати в подібних ситуаціях це норма. Головне не панікувати, а впевнено діяти. Тепер, коли ви вже налаштували свою свідомість, перейдімо до порад у навчанні, що допоможуть вам скласти сесію гарно та без стресу.

Найпершим та одним із головних пунктів правильної підготовки є планування часу на повторення заздалегідь. Не відкладайте все на останній тиждень, краще складіть список того, що вам потрібно повторити, або довчити та розподіліть те, що вам потрібно повторити по дням. Так ви зможете структурувати інформацію то облегшити собі роботу, знаючи, у який день яку тему вам потрібно пройти.

Ще як один з варіантів, можна створити такі собі «осередки» знань. Потрібно поділити всі предмети, котрі складаєте, на три категорії – впевнені предмети; середній рівень предметів (такі потребують регулярних повторень); та критичні предмети – фокус на них номер один при вивчені або повторені. Так буде легше заповнювати прогалини у знаннях.

При повторі матеріалу рекомендую застосовувати метод Помодоро. Він полягає в тому, що ви вчите або повторюєте рівно 25 хвилин, а потім 5 хвилин на відпочинок. Повторивши так чотири рази можна взяти перерву від 15 до 30 хвилин, на ваш розсуд. Цей метод є досить ефективним та корисним, поясню чому. В першу чергу він допомагає зосередитись, адже якщо ти знаєш, що працюєш 25 хвилин, то час за навчанням не здається таким нескінченним, і не викликає так багато стресу. Також навчання за методом Помодоро формує дисципліну та звичку працювати стабільно, якщо регулярно його використовувати. І головний плюс, це захист від вигорання, адже метод передбачає регулярний відпочинок від навчання, що не дозволяють перевантажуватись.

І останньою, досить дієвою, порадою буде «стратегія трьох запитань». Після вивчення кожної теми складіть собі список, що включає в себе три такі питання: 1. Що це таке? (визначення, тощо);  2. Для чого це треба? ( назвати приклади або застосування на практиці, наприклад); 3. Як це пов’язано з іншими темами? Такий підхід навчає створювати логічні зв’язки, які мозок запам’ятовує набагато краще.

Ось і все, в цьому матеріалі зібрані дієві поради, для вдалого складання сесії. Головне завжди пам’ятати сесія – не монстр, а просто досить інтенсивна частина навчання і один з багатьох кроків до ваших великих цілей.

Голощук Діана