Як справлятись з тривожністю та жити сьогодні?

Це питання чіпляє кожного читача та і взагалі, кожну людину. Як жити у «сьогодні», тут і зараз? Тут не буде добірки розумних книг, або практик, назви яких складно навіть зрозуміти, не те що запам’ятати, але все ж таки корисна інформація присутня.

Почнемо з того, що настала тепла весна, пташки вже співають, трава позеленіла досить швидко, дерева розквітають, а у повітрі віє приємним вайбом теплого повітря, що окутує розкриті частини тіла.  Такий настрій провокує проводити більше часу на свіжому повітрі, замість «посидимо вдома», все частіше чується «ходімо пройдемось». Ніби все добре в цій реальності, якби тільки не було чутно звуки вибухів та постійних тривог!

Ось така, наша реальність. З однієї сторони радіємо, з іншої – тривожимось та отримуємо дозу стресу. Якби там не було, ми живемо, ми насолоджуємось теплотою, ми навчаємось, працюємо, виховуємо дітей, справляємо свята, посміхаємось.

Проте, як справлятись з відчуттями, що в середині? Як, хоч на хвилину, заплющуючи очі відволікатись від страшних реалій, що оточують кожного. Отже, зібравши найпотрібнішу інформацію від психологів, можна прийти до певного висновку.

  1. Здоровий спосіб життя (перш за все, сюди можна віднести фізичні вправи, вони  допомагають зменшити рівень кортизолу (гормону стресу) та покращити настрій. Намагайтеся займатися спортом 30 хвилин 5 разів на тиждень, навіть якщо це просто легка прогулянка парком, вулицями міста)
  2. Застосування технік релаксацій (зосереджене глибоке дихання, задля заспокоєння не тільки тіла, а й розуму, що між іншим, дуже важливо. Медитація, але не спішіть бракувати цей метод, так, в багатьох з першого разу не виходить, але видів медитацій дуже багато, кожен може підібрати для себе потрібну, цей метод добре знижує стрес та вчить фокусувати увагу на потрібному в даний момент. Прогресивно-м’язова релаксація: тут все просто, почергово напруження та розслаблення різних груп м’язів, щоб зняти напругу, переживання та тривогу)
  3. Соціальна підтримка (родичі, сім’я, друзі, знайомі, колеги на роботі – спілкування однозначно потрібний момент в житті кожного. Навіть, якщо вас з чемності спитають «як справи?», або ви. Діліться тим, що на душі —  це нормально! Не знецінюйте спілкування та свій внутрішній стан,він важливий)
  4. Робіть те, що вам подобається (якщо ви любите співати – співайте, танцювати – танцюйте, занурюватись у книги – використовуйте вільний час для цього, вивільнюйте внутрішнього себе, насолоджуйтесь тим, що ви любите. Внутрішня дитина у вас буде радіти цьому, а ви відчувати полегшення)
  5. Бути в курсі подій, але не перезавантажувати себе інформацією (пам’ятати, що наш мозок коли концентрується на чомусь, знаходить підтвердження цієї інформації у всьому і будь-де, тому фільтруйте те, що отримує ваш мозок.)

Важливо пам’ятати, що не існує єдиного універсального методу щоб поліпшити стан тривожності та зняти стрес. Те, що підходить одній людині, може не підходити іншій, потрібно спробувати різні методи, та знайти те, що працює найкраще, саме для вас.   

Не виключати також момент звернення до психолога, якщо вищеперераховані методи перестали допомагати. Внутрішній стан важливий, не дивлячись ні на що!

Тому бережіть його та себе вцілому.

Сілюкова Юлія