Як студенти ЗНУ проводять час без світла?

Україна досі приходить до тями після масованих обстрілів російською армією енергетичних об’єктів у різних куточках країни.

Укренерго запровадило графіки відключень світла, а українців закликали максимально економити.

Вимушене відключення електроенергії необхідно, щоб знизити навантаження на мережі та дати можливість енергетикам ліквідувати наслідки російських терористичних атак.

«Примусові обмеження споживачів електроенергії – повністю контрольований захід, що дозволяє знизити навантаження на електромережі та дає можливість збалансувати роботу енергосистеми», — НЕК «Укренерго».

Ми розпитали студентів 4 курсу журналістики , групи 6.0619-1ж про те, як вони переносять відключення світла і чим займаються в цей момент:

Коломоєць Єлизавета

Коли у світлий час доби вдома немає світла, я намагаюсь бути не вдома, бо в інших частинах міста він є) А якщо вдома, коли відімкнули світло — запалюємо свічки та продовдуємо займатись своїми справами.”

Коваль Олександр

Мій будинок, чесно кажучи, відключення обходять стороною — ще не разу не було. Але коли блекаут відбувається — немає води, ні світла, ні зв’язку — тільки газ. Загалом, у таких випадках намагаюся економити заряд всіх пристроїв або музикою займаюся, або сплю .”

Мікулін Альберт

“Матюкаю русню , качаю м’язи, займаюся мотиваційними афірмаціями перед дзеркалом , читаю літературу, яка є вдома , визначаю плани на наступний день. В мене сьогодні зв’язку і світла не було 28 годин.”

Мунтянов Віталій

“З приходом регулярних, та не дуже, відключень світла для мене ще більш актуальним постало питання купування паперових книжок, бо так чи інакше електронних надовго не вистачить. Тож основним заняттям під час «блекауту» стало читання.”

Ольмезова Владлена

“Зазвичай якщо це день, я відточую свої навички макіяжу. Часто проводжу прибирання, тому що у нас багато світильників на батарейках . Якщо світло відключили ввечері, ми зазвичай збираємось із друзями, часто граємо в монополію.”

Розін Ігор

П’ю снодійне і сплю по 15-20 годин, інший час віддаю на прослуховування радіо, їжу й гігієну”

Калашнікова Юлія

“Зараз так хочеться почитати і почути чим же займаються решта студентів без електрики. Я в першій черзі на відключенні, загалом і в цілому світло вимикають 2-3 рази на день, це ми не беремо до уваги аварійне відключення і повний блекаут по країні. У ці години без світла я включаю лампу на повербанк і займаюся домашніми справами, наприклад прибираюся, займаюся собакою і приводжу себе в порядок, читаю новини та спілкуюся з друзями. Навчанням займатися не можу без електрики, тому що складно без ноутбука робити завдання. Так само збираємося з сім’єю, в них доречі світло ще не відключають, сидимо розмовляємо . Я не сумую, тому що це дрібниця в порівнянні з тим, як нашим хлопцям на фронті. Наша нація найсильніша, люди згуртовані і це найголовніше. Ми вистоємо і станемо сильнішими, у нас немає іншого вибору! Як кажуть, Україна в цю війну навчилася жити, а росія вмиратиме.”

Владлена Манько