Як студенту поєднати роботу та навчання?

Нікого не здивуєш фактом, що студенти поєднують роботу з навчанням. Це може бути необхідно, адже молода людина іноді має самостійно оплачувати своє навчання або фінансово допомагати родині

vc-tpp.org

Не важлива причина, через яку ви вирішили почати працювати, не закінчивши університет, важливо те, що ви повинні успішно справлятися як з роботою, так і з навчанням.

Потрібно розуміти, що робота повинна бути реальною, а не черговою відмазкою для систематичних прогулів. Саме тому повідомляти про бажання почати заробляти паралельно з навчанням бажано на початку семестру, щоб викладач зміг скласти навчальний план в індивідуальному порядку.

Я можу виділити 3 поширені професії для підробітку студентів:

1. Промоутер. Хороший дохід, погодинна оплата, а зайнятість — всього 3-4 години до чотирьох разів на тиждень, з вихідніми включно. Перевагою такої посади є спілкування з людьми, поява нових знайомих, а також — фінансовий прибуток без особливих фізичних та інтелектуальних затрат.

2. Кур’єр. Робота відповідальна, вимагає певної фізичної підготовки і доброго здоров’я, зате не пов’язана з умінням спілкуватися, не вимагає комунікабельності і не займає багато вільного часу. Може бути також «прив’язана» до місця проживання.

3. Копірайтер. Робота вдома за наявністю виходу в інтернет. Графік вільний, високий дохід за наявності якогось досвіду копірайтингу, необмежена кількість роботи і можливість контролювати свій вільний час.

І це лише частка тих професій, які студент може освоїти і поєднати з навчанням. Так що поєднувати роботу і навчання це – можливо.

Можна зробити висновок: чи є у тебе підробіток, чи немає, але ти завжди повинен пам’ятати, що наразі основна мета — це отримати вищу освіту з подальшим працевлаштуванням і високою заробітною платою.

Катерина ТИМЧЕНКО