ЯК ВБЕРЕГТИ ЕКОЛОГІЮ УКРАЇНИ У СУЧАСНИХ УМОВАХ?

Вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року спричинило величезні людські страждання та загибель людей. Вплив на здоров’я населення, екологію, продовольчу безпеку та клімат буде відчуватися в Україні та навколо неї ще десятиліттями.

Роки насильницького конфлікту мали серйозні наслідки для довкілля України та людей, які від нього залежать. Цілеспрямовані бомбардування промислової та енергетичної інфраструктури призвели до сильного забруднення, пошкодження та деградації об’єктів водопостачання та каналізації, а також негативного впливу на здоров’я людей.

Конфлікт на всій території України вплинув на природні та сільськогосподарські території, включаючи деякі з найбагатших земель країни, що має серйозні наслідки для національної та міжнародної продовольчої безпеки. Конфлікт знищив важливі місця проживання і заповідні території, що загрожує біорізноманіттю.

Війна в Україні створила взаємозв’язок між навколишнім середовищем, миром і безпекою через кордони. Це проявляється у радіаційних ризиках, пов’язаних з окупацією ядерних об’єктів, що загострює глобальний дефіцит викопних енергоресурсів і впливає на експорт продовольства та клімат. Екологічна проблема, яка надана російською військовою окупацією України, є більш помітною, ніж у будь-якому іншому збройному конфлікті. Оскільки війна триває вже другий рік, тому важливо, щоб міжнародна спільнота відобразила цю видимість у політичних заходах і механізмах підзвітності для запобігання, мінімізації та усунення впливу на навколишнє середовище і людей, які від нього залежать.

Рекомендації щодо збереження екології України:

  1. Посилення спроможності України до реагування на надзвичайні ситуації
  2. Демілітаризація та деокупація Запорізької атомної електростанції
  3. Підтримка поточних зусиль з виявлення, документування та оцінки екологічної шкоди та її впливу на здоров’я населення
  4. Створення механізмів та структур для забезпечення відповідальності за погіршення стану довкілля в Україні
  5. Забезпечення екологічного та сталого відновлення в Україні.

6. Забезпечення видимості екологічних аспектів війни.

Що ж може зробити звичайна людина задля збереження України?

Шість порад заради збереження екології країни:

  1. Не купуйте відходи: обирайте продукти без зайвого упакування.
  2. Уникайте використання одноразових пластикових пакетів. Пластик не розкладається в природі.
  3. Розділяйте відходи.
  4. Заощаджуйте світло та воду.
  5. Не оминайте увагою ряд екологічних продуктів, таких як зошити та туалетні рулони, виготовлені з переробленого паперу, біо-торбинки, які розкладаються за три роки, та магнітні кульки, які пом’якшують воду та зменшують споживання пилу.
  6. Підходьте до справи творчо. Не потрібно поспішати викидати речі або купувати нові. Використовуйте свою фантазію та вдихніть нове життя у старі речі.

Отже, екологія нашої країни щодня страждає, тому треба по-максимуму намагатися її захищати як і нашій державі, так і простій людині. Разом ми зможемо вберегти нашу Україну!

Каріна Лакіза