Як вдало провести ранкове шоу на радіо: 7 порад від Соні Сотник

Ранкові шоу для ведучого - це велике щастя, але й великі випробування, особливо, якщо ти в цій справи ще новачок. Як не провалити ефір та чого чекає слухач зранку - читайте у порадах української радіоведучої Соні Сотник

http://ru.telekritika.ua/ Фото: Максим Лисовой для Телекритики

1. Головне  в ранковому шоу — не проспати. Декілька років встаєш о 5 годині ранку і спочатку  думаєш, що це — біда. А потім ти розумієш, що на радіо ранкове шоу — це пік кар’єри для кожного ведучого на противагу телебаченю, де прайм-тайм — це вечірній час. А на радіо найцінніший час — це ранок. 


2. Бажання радіослухача дуже прості. Якщо ви запитаєте його, чого він хоче зранку, він відповість, що хоче бути щасливим. Як його зробити щасливим — це вже інше складне завдання. 


3. Між ведучими на ранковому шоу має статися якесь чудо, хімія. Від вдалої імпровізації залежить успіх програми. Якщо ви думаєте, що ми приходимо з підготовленими текстами — ні, це не так.


cultprostir-prod.s3.amazonaws.com

4. Щоранку ти сиплеш на свою обтяжену голову прокльони і свариш себе за те, що не ліг раніше. Але встаєш — і починаєш жити, біжиш на роботу і випиваєш літр кави, і тільки-но вмикається мікрофон – вже не важко, а радісно. 


5. Для слухача важливо, щоб ми повністю збігалися з його ранковим ритмом. Щоб ми сорок п’ять разів нагадали йому про час, щоб наші рубрики були розміщені рівно на тому місці, до якого він звик, адже під одну з рубрик він має вийти на роботу, і якщо вона почнеться на п’ять хвилин пізніше, він ризикує спізнитися.

cultprostir-prod.s3.amazonaws.com

6. Краще взагалі не йти на ефір, ніж прийти непідготовленим. Якщо ви не знаєте, що говорити в ефірі, краще скасуйте шоу. 


7. Аудиторію тішить, коли щось іде не за правилами. Якщо вам подзвонила в прямому ефірі мама, поговоріть із нею. Нехай ваші слухачі знають, що вона у вас є. Будь-які несподівані моменти потрібно залучати до ефіру. Будьте щирими зі своїми слухачами. 

За матеріалом сайту osvita.mediasapiens.ua