Як вивчити українську на всі сто: топ-5 ресурсів
Мовне питання в Україні є одним із першочергових. Українську мову спонукають вивчати, спілкуватися і не цуратися. Та аби це робити - треба постійно вдосконалювати свої знання та відкривати нові грані.
Тож ми зробили підбірку ТОП-5 ресурсів, завдяки яким можна продуктивно та, головне, зручно й цікаво вивчити рідну українську мову.
1. Додаток «Р.І.Д.»
Мобільний додаток, що побудований у формі гри. Після завантаження на ваш гаджет щодня будуть приходити по три українських слова, з тлумаченням кожного, прикладом вживання і цікавим фактом.
Сенс гри в тому, що після кожного вивченого слова користувачу нараховується “грошова одиниця” — пісок часу. Таким чином від новачка можна стати “володарем часу”, тобто — майстром.
Цікаво, що сама назва розшифровується Р — рід, І — історія, Д — духовність.
Завантажити на телефон:
2. «Мова — ДНК нації»
Це — найперший ресурс для зручного та цікавого вивчення української мови. Спочатку це був просто сайт. Згодом він «транформувався» в додаток та низку сторінок у соцмережах.
Головний персонаж ресурсу — Лепетун. Замість довгих пояснень — короткі та лаконічні вислови, правила та приклади. Напевно, кожен з вас хоча б раз потравпляв на «Лепетуна». Тож, переходьте за посиланням і продовжуйте спостерігати та вчити. 🙂
Сайт: https://ukr-mova.in.ua/
Фейсбук: https://www.facebook.com/mova.ukr/
Інстаграм: https://www.instagram.com/mova.ukr/
Завантажити на телефон:
3. Блог Пономарева
Професор, доктор наук Олександр Пономарів ділиться правилами української мови та відповідає на запитання. Наприклад, в одному із останніх блогів він дає відповідь на запитання “Як буде українською «Instagram Stories?”
4. LanguageTool
Інтернет-сайт, на якому можна перевірити свій український текст. Перевірити його можна на лексичні, пунктуаційні та орфографічні помилки. Слово або розділовий знак буде підсвічуватись відповідним кольором: сигнал про те, що тут допущено помилку. Буде запропоновано й варіант виправлення.
У безкоштовній версії ліміт — 20 тисяч символів. Цього найчастіше достатньо.
Лайфхак: якщо текст більше, ніж 20 тисяч символів — перевірте його декілька разів, розділив на невеликі блоки.
Сайт: https://languagetool.org/uk/
5. Дитяча гра “Мишеняткова абетка”
Аби дітки теж звикли та вивчили українську мову — для них створено окремий цікавий додаток.
Гра має рівні складності. Тому всі завдання так і поділено.
На першому рівні дитина бачить та чує букву, може навіть торкатися неї. На складніших рівнях — повторює вголос, тренуючи разом з тим пам’ять, а також може вже навіть складати слова.
Усе озвучення в абетці виводиться текстом.
Завантажити на телефон:
Отже, обирайте додаток, який найбільше вам сподобався, діліться з друзями та поширюйте українську мову! Як бачите, ми не можемо говорити, що умов нема. Частіше — немає бажання.
До речі, у Фейсбуці є сторінка «Переходь на українську». Тут публікують історії людей, які спілкуються українською, працюють та ЖИВУТЬ. Та коментарі тих, хто нещодавно “перейшов” на українську мову. Долучайтесь та розповідайте свою історію.
Євгенія КЛЮЄВА