Як вивчити українську на всі сто: топ-5 ресурсів

Мовне питання в Україні є одним із першочергових. Українську мову спонукають вивчати, спілкуватися і не цуратися. Та аби це робити - треба постійно вдосконалювати свої знання та відкривати нові грані.

Тож ми зробили підбірку ТОП-5 ресурсів, завдяки яким можна продуктивно та, головне, зручно й цікаво вивчити рідну українську мову.

1. Додаток «Р.І.Д.» 

Мобільний додаток, що побудований у формі гри. Після завантаження на ваш гаджет щодня будуть приходити по три українських слова, з тлумаченням кожного, прикладом вживання і цікавим фактом.

Сенс гри в тому, що після кожного вивченого слова користувачу нараховується “грошова одиниця” — пісок часу. Таким чином від новачка можна стати “володарем часу”, тобто — майстром.

Цікаво, що сама назва розшифровується Р — рід, І — історія, Д — духовність.

Завантажити на телефон:

Google Play Маркет

Itunes

2. «Мова — ДНК нації»

Лепетун Мова

Це — найперший ресурс для зручного та цікавого вивчення української мови. Спочатку це був просто сайт. Згодом він «транформувався» в додаток та низку сторінок у соцмережах.

Головний персонаж ресурсу — Лепетун. Замість довгих пояснень — короткі та лаконічні вислови, правила та приклади. Напевно, кожен з вас хоча б раз потравпляв на «Лепетуна». Тож, переходьте за посиланням і продовжуйте спостерігати та вчити. 🙂

Сайт: https://ukr-mova.in.ua/

Фейсбук: https://www.facebook.com/mova.ukr/

Інстаграм: https://www.instagram.com/mova.ukr/

Завантажити на телефон:

Itunes

Google Play Маркет

3. Блог Пономарева

Блог Пономарева

Професор, доктор наук Олександр Пономарів ділиться правилами української мови та відповідає на запитання. Наприклад, в одному із останніх блогів він дає відповідь на запитання “Як буде українською «Instagram Stories?”

https://www.bbc.com/ukrainian

4. LanguageTool

Перевірка тексту українською

Інтернет-сайт, на якому можна перевірити свій український текст. Перевірити його можна на лексичні, пунктуаційні та орфографічні помилки. Слово або розділовий знак буде підсвічуватись відповідним кольором: сигнал про те, що тут допущено помилку. Буде запропоновано й варіант виправлення.

У безкоштовній версії ліміт — 20 тисяч символів. Цього найчастіше достатньо.

Лайфхак: якщо текст більше, ніж 20 тисяч символів — перевірте його декілька разів, розділив на невеликі блоки.

Сайт: https://languagetool.org/uk/

5. Дитяча гра “Мишеняткова абетка”

Мишеняткова абетка

Аби дітки теж звикли та вивчили українську мову — для них створено окремий цікавий додаток.

Гра має рівні складності. Тому всі завдання так і поділено.

На першому рівні дитина бачить та чує букву, може навіть торкатися неї. На складніших рівнях — повторює вголос, тренуючи разом з тим пам’ять, а також може вже навіть складати слова.

Усе озвучення в абетці виводиться текстом.

Завантажити на телефон:

Itunes

Google Play Маркет

53788180_571152433294234_8011231471631073280_n

Отже, обирайте додаток, який найбільше вам сподобався, діліться з друзями та поширюйте українську мову! Як бачите, ми не можемо говорити, що умов нема. Частіше — немає бажання.

До речі, у Фейсбуці є сторінка «Переходь на українську». Тут публікують історії людей, які спілкуються українською, працюють та ЖИВУТЬ. Та коментарі тих, хто нещодавно “перейшов” на українську мову. Долучайтесь та розповідайте свою історію.

Євгенія КЛЮЄВА