Як запоріжці ставляться до 8 березня (ОПИТУВАННЯ)

8 березня -  міжнародний жіночий день, символ прийдешньої весни, краси, квітів та співу пташок. А також - черг у флористичних магазинах, купи цукерок та щасливих посмішок!

http://dpchas.com.ua/

Напередодні свята ми вирішили запитати жителів Запоріжжя — як вони ставляться до міжнародного жіночого свята?

ГОВОРЯТЬ  ЖІНКИ

Христина Феденко, учениця 11 класу

Безымянный«До 8-го березня я ставлюсь цілком добре, цей день повинен бути дуже яскравим, насиченим ніжністю. Святкуємо ми зазвичай сім’єю, чоловіки дарують нам квіти, влаштовуємо застілля. Але я проти того, щоб жінки вживали алкоголь, навіть на це свято».

 


Наталія Котелевець, студентка 3 курсуНаталія Котелевець

«Особисто я люблю 8 березня, завжди чекаю його з нетерпінням.  Для мене це свято асоціюється з початком весни. Мене завжди вітають рідні та друзі, а іноді навіть малознайомі люди, це — дуже приємно».


Олеся КомисаОлеся Комиса, менеджер з продажу

«У цей день можна почути багато приємних слів про значущість і роль жінки в житті кожного чоловіка. Я люблю проводити цей день в оточенні своїх рідних».

 


Наталія Сергієнко, журналісткаНаталія Сергієнко

«Восьме березня для мене, як другий Новий рік: величезна кількість поздоровлень від родичів і друзів. Думаю, називати цей день пережитком минулого не варто, все таки це міжнародне свято. Чому б зайвий раз не нагадати жінкам, що вони прекрасні і улюблені? Не обов’язково робити день 8 березня вихідним, але пам’ятати його потрібно. Ми його відзначаємо у вузькому колі сім’ї».


Оксана РойкоОксана Ройко, вчитель математики та інформатики ЕНВК №1

«8 Березня — це справжнє свято весни! Ми починаємо святкувати його напередодні в школі: концерти, сюрпризи і багато посмішок. А безпосередньо 8 Березня — це в колі сім’ї. Подарунки готуємо всім — мамам, сестрам, племінницям і, звичайно, донечці».

ГОВОРЯТЬ  ЧОЛОВІКИ

Данил Дідковський, учень 11 класуДанил Дідковський

«До свята ставлюся нормально, не бачу причин негативно сприймати 8 березня, тому є противником гучних заяв про скасування свята. Привітати або подарувати квіти мамі- це ж не вимагає величезних зусиль».


Олександр ПритикаОлександр Притика, 18 років, студент

«До 8 березня ставлюся досить добре, бо це ж день всіх жінок —  наших мам та подруг.  Це люди, що дарують нам життя та радують кожної хвилини. Вітаю всіх: маму, подруг, племінницю, сестру.  Маму вітаю в основному хорошими словами і якимось подарунком, в цьому мені підказує моя сестра. А ось дівчину (нехай її і немає) — тут потрібно проявити достатньо кмітливості, але як правило, дівчата ще далеко до свята натякають нам про те, що потрібно подарувати».


Ігор Шаула, фотографІгор Шаула

«Для мене 8 березня раніше був жахливим днем — пов’язано це було з одним випадком на 2-му курсі, коли я в той день розійшовся зі своєю тодішньою дівчиною — ми просто не зрозуміли один одного. З тих пір так і повелося — у мене було стійке відчуття, що жінки, і особливо дівчата, чекають 8 березня, щоб вимагати, нахабніти і ображатися. І тільки моя дружина Сюзанна зламала цю тенденцію уникати 8 березня. У нашій родині цей день не святкується ніяк, це просто вихідний — додаткова можливість побути з родиною і може з’їздити кудись, якщо погода хороша».


Артем СинчилоАртем Синчило, 27 років, трейдер

«Не люблю 8 березня, для мене це не свято і, як наслідок — я нікого не вітаю. Якось це трохи дивно — вітати жінку за те, що вона — жінка. Треба робити вчинки і говорити слова, щоб вона відчувала себе жінкою, і тим паче не прикріпляти це до дати в календарі, а решту року тоді що — жінок не має? Я вважаю будь-яке свято подібного типу є прикладом лицемірства та нещирості. І взагалі про це можна довго говорити, і я ще не згадав про подарунки, окрема тема. Так що, 8 березня- це просто день в календарі».


Денис Козирєв, 30 років, приватний підприємецьДенис Козирєв

«До 8-го березня ставлюсь цілком адекватно, свята повинні бути в нашому житті. І це міжнародне жіноче свято — навіть необхідне для жінок. Саме в цей день, по всьому світі царить матріархат! Цікаво спостерігати за чоловіками, які бігають по крамницях в пошуках подарунків для своїх коханих жінок. Ці черги за квітами, багато людей з букетами на вулицях, посмішки жінок, все це — дуже позитивно. В цей день намагаюсь привітати всіх жінок, яких знаю, та й тих , яких не знаю, теж. Адже жінки від природи наділені красою, а якщо вони ще й посміхаються та щасливі, це — вдвічі краще!»

Опитування підготували Яна ПОТОЦЬКА, Анастасія ДАВИДЧЕНКО