Як завести африканських друзів, або Вчимося доглядати за ахатинами

Якщо ваше бажання завести домашнього улюбленця давно стало більшим, ніж просто примха, але ви не маєте часу доглядати за дорослою собакою або кішкою, не засмучуйтесь. Можливо, тваринка, яка може стати справжнім другом, зовсім скоро заповзе до вашого будинку, несучи на спині власну хатинку-мушлю. Сьогодні пропонуємо вас познайомитися з африканським равликом ахатиною та секретами догляду за цим екзотичним улюбленцем

Achatina animalworld.com.ua

  1. Перш за все, варто знати, що батьківщина цього різновиду равликів – спекотна Африка, тож у нашому кліматі вони можуть існувати лише в спеціальних умовах. Оптимальна температура для них – 20-28°С. Тим не менш, зігрівати ахатин під опалювальними приладами або прямими сонячними променями не варто через ризик створення небажаного температурного контрасту.
  2. Придатним «житлом» для ахатин стане звичайний акваріум або будь-яка простора ємкість зі скла чи пластику. На дні обов?язково повинен знаходитися шар спеціального субстрату, який можна придбати в будь-якому зоомагазині. В нього равлики будуть зариватися під час відпочинку.
  3. Улюблені ласощі ахатин – свіжі овочі та фрукти. Найчастіше цих тваринок пригощають огірками, капустою та морквою, але бажано урізноманітнювати раціон іншими плодами. Годувати маленьких африканських равликів необхідно кожного дня, тоді як дорослим особам спокійно можна змінювати їжу один раз на декілька днів.
    Ахатины

    zoopodolsk.ru

  4. Для більш швидкого росту ахатин варто час від часу додавати до їжі натуральну крейду або подрібнену яєчну шкаралупу – джерело кальцію та корисних мікроелементів. Окрім того, у тераріумі завжди повинна бути питна вода. Необхідно регулярно сприскувати нею стінки ємкості для підтримання вологості повітря. Коли равлики підростуть, можна встановити для них невеличкий «басейн».
  5. Місце, де знаходяться домашні молюски, необхідно постійно очищувати від накопичених продуктів життєдіяльності та слизу. Для цього бажано використовувати виключно природні засоби на кшталт звичайної харчової соди. Для декорування ємкості можна використовувати різноманітні шматочки деревини, негострі уламки глиняного посуду та живі рослини. В такому середовищі ахатини зможуть перебувати в денний час.
Домашние улитки купить

melnicabiz.ru/

Якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій по догляду за африканськими ахатинами, вони проживуть у вашій оселі до десяти років, а при належній турботі – навіть більше. Тож якщо ви готові до довгого та щасливого сусідства, щасти вам у вирощуванні цих чудових гігантів!

Автор: Наталя Липовецька