Якими є основні правила безпеки в інтернеті?
У сучасному світі існує багато видів кібер-злочинів. Зловмисники намагаються отримати доступ до вашої особистої інформації, наприклад дізнатися пароль електронної пошти, банківські реквізити чи номер соціального страхування.
Для цього вони можуть вставити зловмисне програмне забезпечення на ваш комп’ютер, пробувати зламати ваш обліковий запис або оманливим шляхом змушувати вас надати цю інформацію. Після цього злочинці можуть грабувати вас, видавати себе за вас або навіть продавати ваші дані на торгах. Пропонуємо 5 порад щодо збереження вашого акаунта в інтернеті.
- Видаляйте онлайн-акаунти, якими ви не користуєтесь: чи відомо вам що відбувається зі старими акаунтами в інтернеті, про які ви забули і якими не користуєтесь? Їх зламують. Часом вони пов’язані з більш цінними обліковими записами, які мають першочергове значення для вас. Саме тому сід скоротити кількість акаунтів до мінімуму — залишити лише ті, які ви дійсно використовуєте. До того ж зменшиться кількість додаткових паролів та імен, про які варто хвилюватись.
- Налаштуйте менеджер паролів: створені спеціальні додатки, які допоможуть розібратися з паролями та іменами в мережі. Менеджери паролів на кшталт 1Password або LastPass можуть не тільки керувати всіма вашими обліковими даними входу в систему, але й паралельно згенерують надзвичайно захищені паролі, позбавляючи вас необхідності запам’ятовувати купу варіантів або використовувати один пароль в усіх соцмережах та онлайн-сервісах.
- Не довіряйте неперевіреній інформації: цей факт ви маєте пам’ятати щоразу, коли отримуєте повідомлення електронною поштою або в соцмережах — і розумієте, що перед вами інформація сумнівного змісту. Не переходьте за посиланнями без будь-якого контексту і знайте, що махінації з отримання особистої інформації і паролів розвиваються, стають розумнішими та вишуканішими. Тож добре подумайте, перш ніж натискати на спокусливе чи незрозуміли посилання.
- Час від часу змінюйте свої паролі: навіть за наявності менеджера паролів, який може про вас подбати, в кожній незрозумілій ситуації необхідно змінювати свої паролі — усі без винятку. Так не буде причин для хвилювання, що більшість з них стала доступною для хакерів.
- Слідкуйте за власними публікаціями в інтернеті: важливо розуміти, що ваші облікові записи не мають надійного захисту, їх захист можна порівняти з найслабкішою ланкою передачі інформації. Варто переконатися, що персональні дані, які можуть використовуватися для перевірки вашої особистості, — такі як домашня адреса, день народження чи навіть улюблена спортивна команда, — відсутні у ваших профілях в соціальних мережах.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете вберегти свій акаунт в соцмережах від зловмисників, і ваші персональні дані не постраждають.
Алла ЯРЕМЕНКО