Ярмарок вакансій у Запоріжжі: майбутнє за IT

25 лютого в «Edison space» відбувся ярмарок вакансій, де всі охочі мали можливість поспілкуватися із роботодавцями, а також заповнити резюме на місці

Організатором заходу став благодійний фонд «Карітас», що пропонує роботу переселенцям і проект «Перспектива». На ярмарку були присутні представники компаній «Mobi Dik», «Mary Kay», «Massa». Не оминули захід роботодавці у сфері IT, для яких відвели окремий сектор: завітала на ярмарок компанія «PowerCode», найпопулярніше запорізьке рекрутингове агентство «The Gravity Agency». Програма ярмарку передбачила презентації від роботодавців, лекції спікерів. Наприклад, про секрети  успішної співбесіди від Марини Симонової, а також про стресові переговори від Ілони Наникіної.

IMG_3883


Нам вдалося поспілкуватися зі Світланою Ванюхіною, організаторкою ярмарку та координаторкою проекту з працевлаштування «Карітас Запоріжжя».

— В чому полягає ідея проекту і як вона виникла?

— Ми організували проект з працевлаштування, який діє на основі благодійного фонду. Спочатку робили невеликі ярмарки вакансій на базі нашого офісу, це були міні-зустрічі. І коли ми вже зрозуміли, що до нас звертаються багато людей, і спектр вакансій, який їх цікавить, доволі великий, то вирішили зробити великий ярмарок вакансій. Ми звернулися до «Edison space coworking» і проекту «Перспектива», щоб вони нас прийняли у цьому приміщенні, бнам подобається їхній підхід до організації заходів. Це сучасний простір, тут може бути цікаво усім поколінням. Ми хотіли, щоб на цей ярмарок прийшла саме молодь, бо до «Карітас» вони звертаються рідко, оскільки знають тільки , що ми працюємо із переселенцями. Однак, ми працюємо також у напрямках працевлаштування, перенавчання.

Світлана Ванюхіна

— Представники компаній яких міст і напрямків сьогодні присутні? 

— Основний акцент ми зробили на компаніях Запорізької області із зовсім різних сфер: від рітейлу до IT. Молодь зараз дуже цікавиться цим, тому в анонсах ми повідомили, що на ярмарку буде присутня IT рекрутингова компанія та компанія, яка займається розробками та шукає програмістів, SMM-маркетологів. Я думаю, саме IT сектор зацікавив молодь і студентів, що присутні на ярмарку.

— У роботодавців на столах лежать анкети, тобто можна не тільки дізнатися про перспективи роботи у Запоріжжя, а також одразу працевлаштуватися?

— У заходу такий формат: люди приходять із готовими резюме, щоб одразу пройти співбесіду.

— Чи плануєте організовувати подібні заходи в подальшому?

— Ми подивимося на відгуки гостей, з цією метою проводимо анкетування. Людям передзвонять наші спеціалісти з моніторингу та оцінки, щоб дізнатися, наскільки цікавим і корисним був формат заходу. Якщо людям сподобається, то ми продовжимо організовувати такі ярмарки.


Також про перспективи сфери IT у Запоріжжі ми поспілкувалися із Мариною Мошинською, менеджером проекту «Перспектива».

— Які вакансії пропонує сьогодні ваша компанія?

— Ми є посередниками між роботодавцем та претендентом. Вакансій в нашій компанії у закритому доступі є дуже багато. Це в основному менеджери з продажу, бухгалтери, що є характерним для нашого регіону. А також є вакансії, що коливаються у бік технічних спеціальностей та в бік IT. Не можу виокремити один напрямок.

Організатори

— Які напрямки є найбільш перспективними?

— Звичайно, в нашій області це IT через найвищий рівень зарплатні.

— На фестивалі InEco, о відбувся минулоріч восени, спікери говорили, що ITсфера розвивається слабо у межах Запорізької області…

— Багато хто говорить, що у Запоріжжі немає робочих місць. Але, на мою думку, це — міф! Робочих місць дуже багато, проблема лише у нестачі людей.

Підготувала Сєда ВЛАСОВА