Ярослава Кравченко відвідала Запорізький національний університет

У понеділок, другого грудня, Ярослава Кравченко завітала до ЗНУ і провела там лекцію «Інфогігієна: до чого тут соцмережі, вибори та фейки». На зустріч прийшли студенти вишу, а також викладачі, школярі, вчителі, журналісти та активна молодь.

Під час лекції Ярослава розповіла запоріжцям, як варто фільтрувати інформацію, що надходить із соціальних мереж. Лекторка надала присутнім рекомендації: «Відписуйтеся від «помийних» сайтів, які публікують псевдосенсації, щоб відволікти увагу від справді важливих подій. Перевіряйте інформацію в декількох джерелах. Не звертайте уваги на гучні заголовки, наприкінці яких стоїть трикрапка або «продовження тут». Прислухайтеся як до українських, так і до світових ЗМІ. Пам’ятайте, що наша увага, наші кліки – це монетизація для Інтернет-ресурсів, а згодом – і наші голоси на виборах».

Ярослава Кравченко поділилася знаннями про ботоферми та пояснила, як відрізнити реальний акаунт від бота. «Зайдіть на сторінку і подивіться, чи є там щось «справжнє». Якщо акаунт створений декілька тижнів тому, містить сумнівні перепости та лише дві фотографії, де навіть не видно обличчя власника, є велика ймовірність того, що це бот», — поділилася хитрістю Ярослава Кравченко. Крім цього, гостя торкнулася проблеми «фішингу» — крадіжки приватної інформації (паролів, банківських даних тощо). Вона сказала: «Усе, що ми робимо в Інтернеті може бути використано проти нас».

78562309_2733724186680733_6572410847581175808_n

 

Ярослава також висловилася про піратські сервіси: «Зараз українці вчаться поважати авторське право. Однак у них це виходить дуже повільно». Лекторка пояснила, що безкоштовні програми, музика у вільному доступі та фільми з рекламою – це гачок шахраїв, на який не варто чіплятися.

Гостя сказала, що свою місію вона вбачає у створенні суспільства, де комфортно жити, де є свідомі люди. За словами Ярослави, їй важливо мати аудиторію (не обов’язково дуже широку), яка мислить і діє.

Також Ярослава Кравченко радо відповіла на питання місцевих журналістів та студентів. Наприкінці зустрічі вона отримала диплом від Лекторію ЗНУ і фотографувалася з усіма охочими.

Студенти, які відвідали зустріч кажуть: «Ми приємно здивовані тим, що Ярослава Кравченко завітала до Запоріжжя. Хочемо зробити з нею селфі (посміхаються). Найбільше нам сподобалися її слова, про те що у кожного з нас свій інформаційний простір, і усі ми бачимо світ по-різному».

Нагадаємо, Ярослава Кравченко – це українська телеведуча, засновниця «Дикого театру», адвокатка руху HeForShe в Україні. Зараз вона подорожує Україною в рамках спецпроекту фестивалю «Кіномедіа». Саме в п’ятий день туру вона й провела лекцію в Запоріжжі.

Автор: Наталія ДАНИЛЮК