Катерина Сапронова про дитячі іграшки власноруч: найпростіші матеріали та трішки фантазії
Під рубрикою "Власноруч" сьогодні — історія, як зробити дозвілля малят цікавішим та створити нескладні іграшки своїми руками. Адже, щоб зробити дитячу гру власноруч, не обов'язково мати величезну майстерню, спеціальне обладнання та освіту кравця, столяра чи конструктора. Як з найпростіших матеріалів створити просту і корисну дитячу гру розказала нам Катерина Сапронова.
— Катю, коли з’явилася потреба або ідея створювати дитячі іграшки власноруч? Якою була основна причина?
— Насправді, щоб розвивати дитину, потрібні не тільки фантазія і пара рук, а й, як не крути, гроші. Гарні ігри для розвитку коштують від кількох сотен гривень. І ще й не факт, що ця іграшка справді сподобається дитині. Тож деякі легше й дешевше зробити власноруч. Для багатьох ігор я використовую старі коробки, папір і фарби. Так роблю, наприклад, тематичні сортери. У сортері «Велике прання» дитинка має відсортувати різнокольорови кофтинки, штани, шкарпетки по чотирьох пральних машинках. У сортері «Їжа тварин» собаку, кицю, свиню й зайченя треба нагодувати різною, призначеною для конкретного звірятка, їжею.
Можна придумати чимало способів використати ту чи іншу дрібничку для гри
— Тобто такі дрібнички, які люди зазвичай викидають у смітник, насправді можна з користю використати.
— Саме так. Ось невикористані кришечки з-під соку й різних соусів стають в нагоді для розвитку дрібної мотороки малят віком від рочку. А кришки з-під упаковок з вологими серветками перетворюються в віконця хатинок, де живуть звірі. Можна придумати ще чимало способів використати ту чи іншу дрібничку для гри.
— З яких ще матеріалів робиш іграшки?
— З абсолютно різних. Наприклад, з полімерної глини я ліпила набори овочів-фруктів. З фетру — цифри та набор «Зроби піццу власноруч», котрі в подальшому почала робити й на замовлення.
— Як думаєш, яких іграшок від виробника не вистачає на ринку? Які б ти хотіла побачити?
— Зараз величезне розмаїття іграшок, їх аж надто багато. Не те що б я хотіла побачити ще якісь, нові, ні, я хотіла б бачити їх якіснішими. Наприклад, іграшки, які робляться за мотивами мультфільмів, у вигляді персонажів — в своїй більшості вони виготовлені дуже неякісно і зовсім не схожі на прототип. Це абсолютна неповага до споживача. Але їх все одно купують, адже дітям дуже хочеться погратися з улюбленим персонажем з мультфільму.
— Розкажи про кольорові тижні, які ти влаштовувала для донечки, що це і навіщо?
— Щоб вчити кольори можна влаштовувати «кольорові» тижні, оточуючи дитину предметами одного кольору. Ну, наприклад, в тиждень блакитного кольору якомога більше предметів, що у вас є, підібрати саме блакитного кольору, розташувати їх в інтер’єрі кіманти, придумати ігри з акцентом на конкретний колір.
В інтернеті сьогодні можна знайти дуже багато майстер-класів
— Які святкові іграшки ти робила цією зимою?
— На Новий рік для доньки я організувала серію тематичних завдань. Щоранку вона на саморобній ялинці знаходила певне завдання: змайструвати саморобку, допомогти мамі спекти імбирне печиво, тощо. А в підсумку, після виконаного завдання, вона шукала десь у квартирі невеличкий сюрприз. Наприклад, за такою вказівкою — «Знайди сюрприз у тому місці, де ти найчастіше бачиш сни». Звісно, дитині таки святкові «пригоди» дуже цікаві.
— Як тобі спала на думку така ідея з ялинкою-календарем?
— В інтернеті сьогодні можна знайти дуже багато майстер-класів зі створення адвент-календаря. Просто треба пошукати і обрати те, що сподобається найбільше. Мені сподобалася ялинка з гілок на стіні — робиться швидко й виглядає стильно. Тож, треба лише мати бажання та час.
Інтерв’ю підготувала Олександра ЛОЗОВ’ЮК