Колорит Підкарпатської Русі в Запоріжжі: виставка фотографій Рудольфа Гульки

Березень у запорізькому фотоклубі позначився яскравими виставками - за експозицією запорізького фотохудожника Олександра Максимова до міста завітала виставка колоритних фотографій Підкарпатської Русі почтаку ХХ ст. авторства Рудольфа Гульки.

Рудольф Гулька був чеським перекладачем української літератури і фотографом-аматором. На початку 20-х рр. минулого сторіччя він здійснив подорож до Підкарпатської Русі (нині — теоріторія Закарпатської області України, яка в 1919-1945 входила до складу Чехословаччини), де і зробив велику серію фотографій.

Організатором виставки є Національна бібліотека Чеської республіки Слов’янська бібліотека. Серед експонатів — чорно-білі, кольорові та колоризовані знімки, а також — копії малюнків пером у виконанні фотографа та перекладача.

У своїх фотороботах Рудольф Гулька ретельно документував місцевий побут, продемонструвавши тим самим сучасникам динамічні зміні тогочасної Підкарпатської Русі. «Світлини закарбували моменти щоденного життя, роботу сільського населення, його звичаї і традиції, тодішню сільську і міську архітектуру, рукодільні вироби і предмети мистецтва, промислові будівлі і транспортні шляхи, природу», — зазначено в прес-релізі виставки Слов’янської бібліотеки.

Подивитися виставку «Зниклий світ Підкарпатської Русі на фотографіях Рудольфа Гульки» можна в запорізькій виставковій залі Спілки фотохудожників до 29 березня. Вхід — безкоштовний.  Рокзлад: пн-пт — з 10:00 до 18:00, сб — з 10:00 до 16:00, неділя — вихідний.

Олександра ЛОЗОВ’ЮК