Команда факультету журналістики ЗНУ проаналізувала мовний стан Запоріжжя

Із 27 до 29 жовтня студенти четвертого курсу факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University ) Олександра Антибура та Павло Фролов, разом із доцентом Павлом Мірошниченком, узяли участь у навчальному курсі «Журналістика даних для викладачів та студентів» у Львові.

Кожна з команд, а їх було шість (представники факультетів журналістики Києва, Житомира, Харкова, релокованого Донецького національного університету ім. Василя Стуса, НУ «Запорізька політехніка»), мала реалізувати ідею аналітичного матеріалу з актуальними статистичними даними. Надважливо було не просто подати логічно структурований матеріал, а й коректно та сучасно представити дані. З цим командам допомагали ментори – дата-дизайнери й аналітики інформаційного ресурсу «Тексти». Журналісти ЗНУ підготували проєкт про мовну ситуацію Запоріжжя. Під час роботи над ним команда зіткнулася з проблемою доступу до даних щодо порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» саме в Запоріжжі, як, зрештою, з недостатньою кількістю статистичної інформації про мовні переваги запоріжців за останні роки.

Водночас журналісти нашого вишу не тільки знайшли, систематизували цінні дані, а й представили їх за допомогою сучасних інструментів візуалізації. Також вони взяли коментар Уповноваженого з захисту державної мови Тараса Кременя, що зробив їхній матеріал ще більш виграшним. Модератори відзначили всі переваги фінальної версії проєкту команди ЗНУ, вказали на проблемні місця в ньому та порадили, як їх подолати в майбутньому. Крім отриманих сертифікатів учасників курсу, представники факультету журналістики здобули цінний професійний досвід аналітичної роботи та журналістики даних, а також ефективної взаємодії в команді в надкороткий термін підготовки проєкту.

Для довідки. Навчальний курс «Журналістика даних для викладачів та студентів» відбувся у межах міжнародного проєкту «Підвищення якості підготовки молодих журналістів в Україні» від Асоціації з міжнародних питань Чеської республіки.