Констянтин Сушко: Ніхто історію не переписує, вона лишається на сторінках, але не на наших вулицях

22 квітня журналіст, письменник-прозаїк Констянтин Сушко зустрівся зі студентами факультету журналістики ЗНУ. На початку бесіди він пригадав слова Констянтина Паустовського, який, як і багато інших письменників, вийшов з журналістики: "Не говори про журналістику, як про професію. Про що б не заговорив журналіст, це стосується усього життя"

Пан Сушко негативно висловився стосовно затягування процесу декомунізації у Запоріжжі. Він вважає, що радянської символіки та пропаганди слід було позбавлятися з першого дня Незалежності.

«Ми у Запоріжжі впораємося з декомунізацією останні, бо в нас закоренився совкізм. Усі говорять, що не можна знищувати історію. Ніхто історію не переписує! Вона залишається на сторінках, але не на наших вулицях», — зауважив Констянтин Сушко.

На його думку, сьогодні питання декомунізації вирішують не експерти, а аматори. Саме тому в Україні перейменовують вулиці названі на честь таких видатних постатей, як Некрасов, Горький, які не були ворогами українців.

Також пан Сушко висловив свою думку про проблему залежності ЗМІ. За його словами, преса часто перероблює матеріал(пише вигадки) та бере з оригіналу лише 30 %. Причину він бачить у неготовності українців до свободи ще з 1991 року:

«Роздержавлення преси сталося зарано. Як казав Гегель, не можна бідному та вбогому суспільству давати демократію. Такими суспільством були  українці на початку державобудови. Саме цим скористалися непорядні люди. Вони швидко забрали ЗМІ».

 

Арина Пономаренко