Красуня і Чудовисько: казка повертається

Історія про ніжну красуню та таємниче чудовисько знаходила своє втілення на різних сторінках світового фольклору та мистецтва. Не полишає ця казка і фантазію сучасних митців - у березні 2017 року очікується вихід нової екранізації історії від Walt Disney

Майбутній художній фільм — свого роду переспів у виконанні Walt Disney свого ж мультфільму 1991 року. Перед глядачем постануть знайомі «мультяшні» персонажі у виконанні акторів: ніжна Белль та її ексцентричний і добродушний батько Моріс, турботлива Місіс Потс і веселий канделябр Люм’єр, чепуристий самовпевнений Гастон і нещасне Чудовисько… А ще у фільмі буде звучати чарівна музика з мультфільму 1991 року композитора Алана Менкена.

kinopoisk.ru

Режисер кінострічки — Біл Кондон, відомий своєю роботою над двома частинами популярного фільму «Сутінки». Головні ролі Красуні і Чудовиська виконують відомі актори Емма Уотсон і Ден Стівенс.

30 січня на відеоканалі Disney Movie Trailers з’явився фінальній трейлер до фільму, прем’єра якого  очікується 17 березня 2017 року.

В основі сюжету — та ж сама фантастична подорож Белль, яка потрапляє у полон до Чудовиська, що на перший погляд є жорстоким та егоїстичним. Але з часом дівчина розуміє, що це — лише маска, за якою, насправді, криється неймовірно добре людське серце. До речі, основою екранізацій історії про Красуню і Чудовисько є казка француженки Жанни-Марі Лепренс де Бомон «La Belle et la B?te», написана ще у 1757 році.

Ключові зйомки почалися 18 травня 2015 року у лондонській кіностудії «Shepperton Studios». На сторінці видання Entertainment Weekly в Instagram періодично з’являються нові кадри з кінострічки.

У серпні 2016 року в Твітері на сторінці користувача @maconodom було представлено декілька концептів — графічних зображень головних персонажів казки. Вплив мультиплікаційних персонажів 1991 року, безумовно, помітний.

Так само помітно вплив стилістики мультфільму і в Бродвейському мюзиклі «Красуня і Чудовисько». Головну роль там виконала акторка і співачка Сюзан Іган, яка, до речі, не залишилася осторонь процесу зйомок нової кінострічки Walt Disney: Сюзан назвала Емму Уотсон «ідеальною кандидатурою» на роль Белль.

 

І далі про мультфільм. Ще в 1930-50-х роках студія Walt Disney здійснювала деякі спроби перетворення історії про красуню і чудовисько в повнометражний анімаційний фільм. Але щоразу проект відкладався на майбутнє. Однак після грандіозного успіху діснеєвського мультфільму «Русалонька» у 1989 році, компанія вирішила все ж таки здійснити свої задуми.

Від самого початку фільм планували зробитим схожим на оригінальну французську казку, яка була більш зловісна та песимістична, ніж майбутній мультфільм. Але поява Алана Менкена та Ховарда Ешмена у проекті  змінила долю фільму  — ідея темного фльору казки була відхилена.

У 1991 році мультфільм виходить на екрани — і отримує чималий успіх в аудиторії! Стрічка «вибухнула» нагородами — це був  перший анімаційний фільм, який виграв Золотий глобус у номінації «Кращий фільм (комедія або мюзикл)» та премію Еммі в номінації «Кращий анімаційний фільм».

А кіноверсію французської казки світ побачив набагато раніше — ще у 1946 році відбулася прем’єра стрічки французського режисера Жана Кокто з легендарним Жаном Маре та Джозетт Дей у головних ролях.

І до сьогодні кіновиробництво презентує нові і нові кіноінтерпретації цієї французської казки.і Одна зних — стрічка 2014 року з Леа Сейду та Венсаном Касселем у головних ролях. Глядачі розділилися на 2 табори: одна частина у захваті від кіно, інша — лається на «затягнутість» стрічки та недопрацьованість сценарію.

Але покладатися у питаннях кіносмаку можна тільки на свій особистий досвід, тож усім любителям казок —  приємного перегляду екранізацій цієї чарівної історії та до зустрічі в кінотеатрі у березні!

Підготувала Олександра ЛОЗОВ’ЮК