Кваліфікація до Євро-2020: збірна України зіграла внічию з Португалією

В португальській столиці Лісабоні 22 березня на стадіоні «Естадіо да Луж» в рамка кваліфікації до футбольного чемпіонату Євро-2020 відбувся поєдинок між збірними Португалії та України. Матч дуже важливий для обох збірних, тому головні тренери виставили основі склади на цю гру.

Слід відзначити, що за українську збірну дебютував 19-річний захисник Динамо Віталій Миколенко, до португальської команди повернувся Кріштіано Роналду.

Склади команд:

Україна: П’ятов, Миколенко, Матвієнко, Кривцов, Караваєв, Степаненко, Маліновський, Коноплянка, Зінченко, Марлос, Яремчук.

Португалія: Руй Патрісіу, Жоау Кансельє, Пепе, Рубен Діаш, Рафаел Геррейро, Роналду, Моутінью, Андре Сілва, Бернарду Сілва, В. Карвалью, Рубен Невеш.

На початку матчу активніше діяли португальці, контролюючи м’яч та створюючи позиційні атаки, проте українська оборона діяла надійно. Україна відповідала португальцям своїми контр-атаками, однак небезпечними моментами біля воріт суперника вони не закінчувалися. На 15-й хвилині Португалія заробила право на кутовий удар, розігравши його захисник господарів Пепе пробив за меж штрафної, однак П’ятов кінчиками пальців витягнув м’яч з-під перекладини та перевів на другий поспіль кутовий.

Після розіграшу другого кутового на 16-й хвилині Карвалью забив у ворота українців, проте рефері зафіксував офсайд і гол був відмінений. Україна дуже розумно захищалася та використовувала вільний простір в захисних рядах португальців. Вже на 20-й хвилині українці створили небезпечну контр-атаку, Коноплянка протягнув м’яч через все поле і пробив по воротам суперника, однак постріл був невлучним. Всю решту першого тайму команди боролися за центр поля та контроль м’яча, тому на перерву збірні пішли при рахунку 0-0.

Другий тайм видався важким для збірної України. Португалія постійно тисла  на ворота Андрія П’ятова намагаючись створити гольові моменти, однак оборонці виконували свою справу не дозволяючи португальській атаці створювати моменти в штрафній зоні. На 76-й хвилині матчу за збірну України дебютував натуралізований бразилець Жуніор Мораєс, який нещодавно отримав українське громадянство.

На 81-шій хвилині Португалія виконала черговий кутовий, який замкнув Кріштіано Роналду і м’яч прилетів прямо в руки українському голкіперу. Взагалі у лідера Португалії нічого не виходило в грі з Україною, він часто втрачав м’яч і оборона та середня лінії діяли успішно проти Роналдо, особливо Руслан Маліновський, який часто зривав конт-випади Роналдо. Мораєс вже наприкінці матчу між відзначитися в дебютному поєдинку, спочатку пробив зі штрафної зони однак його удар заблокували і м’яч вийшов на кутовий. На 85-й хвилині Коноплянка пробивав по воротам, м’яч відскочив до Мораєса і він з кількох метрів влучив в голкіпера.

Матч закінчився з рахунком 0-0, в якому збірна Україна показала якісну гру проти Португалії, які наразі є чемпіонами Європи. Роналду та Португалія покидали поле розчарованими, а українці подякували фанатам за підтримку в важливому матчі. Зараз в активі нашої збірної один бал, як і в португальців, лідерами групи є Люксембург з 3-ма балами.

Нагадаємо, що вже 25 березня збірна України зустрінеться на виїзді зі збірною Люксембургу, поєдинок розпочнеться о 21:45.