Лакмусовий папірець на визначення патріотизму

Що  перше спадає вам на думку, коли говорять про патріотизм? Багато українців гадають, що патріотизм вимірюється у тому, наскільки часто ти публічно говориш про свою любов до України та, як часто вдягаешся у вишиванку. Ця думка хибна, адже все має підтверджуватися вчинками

Google+

На жаль, у нас з’явилася погана звичка — кривити душею. Кожне національне свято на вулицях міста Запоріжжя ми можемо побачити велике скупчення псевдопатріотів. Так, вони гарно вдягнені у вишиванки, але суть їх » наряджання» вмить зникає, коли починають жалітися на життя в Україні, нічого не зробивши для його покращення. Майже кожен запоріжець вважає, що наше місто брудне, але мало хто бориться з цим. Найчастіше так звані «суботники» проводяться перед виборами, як рекламна акція. У звичайний день декому навіть пару метрів пройтися до смітника важко.

Під час святкування Дня незалежності України відтворилась така всім знайома ситуація: ось тут пострибали, повеселилися у вишиванці, переконали всіх у своєму патріотизмі і… тут же ж залишили своє сміття. А навіщо ж прибирати? Адже й так брудно. Наступного дня прийде твій побратим на те місце і буде галасувати й казати, що в усьому винна влада.

Перш за все потрібно слідкувати за собою, а потім повчати інших. Чи можеш ти зватись патріотом коли сам завдаєш шкоди своїй рідній землі? Навіть така дрібниця може стати лакмусовим папірцем для вияву твого псевдопатріотизму.

Кожне свято у Запоріжжі стає випробовуванням для його жителів та гостей міста. Кожного року після свята ввечері або вранці прибиральники знаходять купу сміття, яке виростає наче гриби після дощу. І це сміття — це не тільки показник забрудненості нашого міста…

Автор: Вікторія ДОБРОВОЛЬСЬКА