Літо – період відпочинку, чи час підзаробити?

Літо. Довгоочікуваний для всіх період , коли погода радує своєю стабільністю: спекотні дні, теплі вечори, приємний вітерець і легка засмага. До того ж літо – традиційний період відпочинку. Хто за кордон у відпустку, хто на місцеві курорти, а хто до бабусі в село. Після року напруженої праці будь-яка зміна виду діяльності здається справжнім релаксом. Такий своєрідний звичай, який ніхто не бажає порушувати. Проте, є люди, для яких літо – така сама пора року, як і зима, без зайвих романтичних амбіцій. Адже на першому місці для них – робота. Так що ж таке літо: активна робота чи пасивний відпочинок? Ми вирішили спитати про це найдинамічнішу групу населення – студентів

Анастасія, факультет журналістики:

Я вважаю, що літо – найкращий час для відпочинку. Адже за цілий рік працюючі люди, в тому числі і студенти, встигають втомитись. У наш час знайти собі хвилину для відпочинку – велика розкіш. Тому літо – кращий період для того, щоб розслабитись. Проте, з іншого боку, якщо людині необхідно набиратися досвіду або службовий обов’язок вимагає літньої праці – то пріоритети має розставляти сама людина. Як варіант – можна поєднувати роботу і відпочинок. Декому це вдається, проте, такий спосіб підходить далеко не всім. На мою думку, людина повинна відпочивати влітку, оскільки увесь рік завзято працює.

Андрій, факультет менеджменту:

Літо – це час розставляти пріоритети. Якщо в тебе є гроші, ти відпочиваєш. Якщо ж нема – то працюєш.

Антон, факультет соціології та управління:

Літо – час для посиленої праці. Звісно, робота влітку може мати різні форми: можна працювати заради корисного досвіду, просто заради заробітку або в своє задоволення. Також дуже важливо працювати над собою. Останнє вважаю найкориснішим. Адже літо – не привід зупинятися!

Аліна, економічний факультет:

Для роботи, звісно. Є багато речей, на які я б хотіла заробити грошей. Бідному студенту гроші ніколи не завадять. До того ж, я люблю працювати.

Яна, юридичний факультет:

Особисто для мене літо ніколи не асоціювалось з відпочинком. Мій максимум – двотижнева відпустка на курорті. Однак, і таку розкіш я собі нечасто можу дозволити. Я вважаю, що для досягнення успіху необхідно постійно працювати. Звісно, якщо ти маєш у цьому потребу. Але коли ти намагаєшся самостійно себе забезпечувати, то літній відпочинок виглядає як відмовка.

Владислав, факультет фізичного виховання:

Треба вміти поєднувати ці два аспекти саме влітку. Я і більшість моїх знайомих так і робимо. Якщо все правильно розпланувати, то можна встигнути і грошей заробити, і відпочити у своє задоволення.

Дмитро, біологічний факультет:

Я б не став розмежовувати пори року взагалі. Завжди потрібно працювати і відпочивати в міру. Якщо, звісно, у вас не специфічна робота, яка можлива, наприклад, тільки взимку або влітку. Багато моїх знайомих при постійній роботі знаходять собі підробіток влітку, на курортах. Так їм вдається і заробляти гроші, і відпочивати.

Євген, математичний факультет:

Звісно ж, для відпочинку. Я, як і більшість людей, працюю увесь рік і встигаю сильно втомитись за цей час. Усі з нетерпінням чекають літа як найкращої можливості відпочити від метушливої роботи та домашньої рутини. Якщо ще й працювати в цей час, можна конкретно виснажити себе.

Отже, єдиної спільної думки з цього приводу немає, і бути не може. Адже кожна людина вільна особисто розставляти пріоритети і планувати власний час. Однак, опитування показало, що найбільш раціональним і безпечним для здоров’я варіантом студенти вважають помірне поєднання праці і відпочинку. Молодь вміє знаходити компроміс між цими двома аспектами, тому літо для них – чудова можливість і підзаробити, і вдосталь відпочити на рік вперед. 

Опитування провела: Лада Васюкова