Майстер-класи з писанкарства проходять у ЗНУ

Традиційна серія майстер-класів із писанкарства розпочалася 7 квітня у «Світлиці» філологічного факультету ЗНУ.  Під час майсер-класів усі бажаючі можуть не тільки дізнатись про традиції писанкарства, а й створити власну писанку.

«Сяйво писанки» — триденний майстер-клас, який проводиться за ініціативи завідувача кафедри українознавства ЗНУ Ольги Стадніченко для студентів, викладачів та усіх охочих опанувати традиційне українське мистецтво.

Писанка малюється на сирому яйці, для цього використовуються різноманітні українські символи та знаки. Найбільше в писанкарстві сонячних знаків. Майстриня Олена Шульга пояснює це тим, що в давнину найбільше поклонялися богу Сонця – Даждьбогу, і на славу йому було придумано найбільше знаків. До знаків сонця належать сонечко, зірка, триніг. Ці знаки символізують щастя, добробут, радість і їх малюють в усіх регіонах України. Для Запоріжжя характерним був один масивний елемент на чистому тлі, частіше за все — дубове листя. Для фону використовувались пастельні кольори, кольори пшениці, жита, землі.

Олена Шульга говорить, що коли займаєшся писанкарством, має бути добрий настрій, хороші думки:


Малюнки на писанках створюють писачками, в які кладуть маленькі шматочки воску. Віск у писачку розтоплюють над свічкою, і вже розтопленим воском обводять заздалегідь намальовані олівцем орнаменти. Потім яйце опускають у фарбу, знімають віск ганчіркою – і писанка готова.

Студентка першого курсу філологічного факультету Каріна Вдовиченко писанкарством займається не вперше. До цього розписувати яйця вчила бабуся. «Розмальовування писанки – наша сімейна традиція і я хочу зберегти її для своїх майбутніх поколінь. Бабуся з малечку навчала нас розписувати писанки і ми з моєю молодшою сестрою кожного року з радістю цим займаємося», — говорить студентка.

Робота писанкових студій продовжиться до 9 квітня.  Усі охочі можуть взяти участь у майстер-класі та створити власними руками чудовий великодній подарунок. Захід відбувається з 13:00 до 16:00 в аудиторії 417 навчального корпусу №2 Запорізького національного університету.

Аліна БУЛАВА