Доцент кафедри фізіології Максим Малько: «Випускники працевлаштовуються у діагностичні лабораторії, міністерства охорони здоров’я, установи екологічної безпеки»

1У рамках циклу інтерв’ю з представниками факультетів та підрозділів Запорізького національного університету до студії радіо «Юніверс» завітав доцент кафедри фізіології з курсом цивільної оборони біологічного факультету Запорізького національного університету Максим Миколайовичдоктор Малько.

—  Перш за все хочу поставити одне із основних питань студентів та їх батьків у всі часи: де може влаштуватися на роботу випускник біологічного факультету Запорізького національного університету у Запоріжжі  та у інших регіонах України?

— Насамперед хочу відзначити, що у нас на факультеті здійснюється підготовка студентів за шістьма напрямками спеціальностей. Спектр підготовки фахівців досить широкий. Працевлаштування у нас доволі широко представлене. Для переважної більшості випускників ми надаємо компетенції як викладацького, так і виробничого характеру. Наші випускники мають право працювати у середніх та вищих навчальних закладах, де можуть викладати дисципліни біологічного, екологічного або хімічного циклу. Крім цього, ми надаємо можливість працювати на підприємствах наукових установ. Доволі велика частина випускників працевлаштовується у діагностичні лабораторії, у міністерства охорони здоров’я, багато хто працює на підприємствах як харчової галузі, так і машинобудівної, і сільського господарства, де вони забезпечують контроль якості продукції. Значна частина випускників працевлаштовується до установ екологічної безпеки. Крім цього, наші студенти працюють у системі карантинної служби.

— Обираючи факультет для вступу, абітурієнти звертають увагу на кількість бюджетних місць та ціну за навчання, що ви можете сказати з цього приводу?

— У цьому питанні університет проводить дуже зважену політику. Якщо навіть порівнювати з іншими містами України, то тут абітурієнти повинні побачити переваги саме нашого університету з приводу ціни за навчання. Стосовно бюджетних місць, то на сьогоднішній день по спеціальності «Хімія» маємо 15 бюджетних місць, по «Біології» — 30 місць, по «Екології» — 15 і по «Лісовому та садово-парковому  господарству» — 8 бюджетних місць. Але ми плануємо таку кількість збільшувати, у зв’язку з ситуацією в країні.

— Розкажіть нашим слухачам про професорсько-викладацький колектив вашого факультету.

— Ми пишаємося нашими викладачами. Особливо цінним є те, що практично всі вони є штатними викладачами, які працюють тут вже багато років і фактично присвятили своє життя навчанню студентів, науковій діяльності. Не випадково більше половини кандидатів наук на нашому факультеті  — це випускники саме нашого факультету і це зайвий раз свідчить про те, наскільки якісною є підготовка. Хочу відмітити, навіть у цьому році п’ятеро наших студентів зайняли провідні місця на Всеукраїнських конкурсах, олімпіадах з фахових дисциплін. Це – надзвичайно велике досягнення, яке ми маємо щорічно.

— Студенти повинні уміти використовувати набуті знання у «польових умовах». Яким чином  проходить практика студентів біологічного факультету?

 — Зазвичай практики, які відбувається під час навчання – це гордість нашого факультету. Насамперед, це наявність біолабораторії на острові Хортиця – це установа, яка цілий рік працює і студенти мають можливість зайнятися науковою роботою на цій базі. Окрім того, наш університет має угоди про проведення літніх практик на базі Азово-Сиваського національного природного парку. Куди, за угодою, студенти можуть проводити моніторинг довкілля. Також у нас є угоди з двома вищими навчальними закладами: у м. Києві та Чернівцях.

— Гарний відпочинок – це також важлива складова повноцінного студентського життя. Які умови для дозвілля студентів є на вашому факультеті?

— Одне з найбільших наших надбань – це власний корпус.  Третій корпус нашого університету дозволяє нам проводити ті  заходи, які ми вважаємо за потрібне. У цьому році  наші студенти виявили надзвичайну активність і успішність у загально університетських закладах. Будо завойоване перше місце у конкурсі «Студентська весна», третє місце по спартакіаді і крім цього наші студенти досить активно виявляють гуманітарну допомогу для сиріт, для притулків для тварин. Ми пишаємось нашими студентами, бо вони дійсно займають активну суспільну позицію.

— Окресліть, будь ласка, п’ять тез, які дають чітку відповідь на питання абітурієнтів: «Чому я повинен навчатись на біологічному факультеті ЗНУ?»

 — По-перше, хочеться відмітити, що під час навчання студенти набувають  такі навички роботи з обладнанням, які не усі спеціальності можуть забезпечити. Тобто це підготовка до таких галузей, де вимагаються спеціальні сучасні знання. По-друге, наш склад викладачів (понад 90%) – це кандидати та доктори наук. Якість фахівців, які здійснюють підготовку – не може піддаватись ніяким сумнівам.  По-третє, велика частина під час навчання виділяється для практичної роботи. Студенти проходять виробничі практики на тих підприємствах, які у подальшому можуть їх працевлаштувати. Наш факультет є досить успішним. За останні п’ять років майже вдвічі збільшилась кількість студентів на нашому факультеті. Це показник того, що батьки студентів нам довіряють. Ми зі свого боку теж будемо намагатися не підводити студентів і давати хорошу стежину в майбутнє життя.