Масовий велосипедний заїзд на підтримку миру влаштували у Запоріжжі

Велосипедна акція  «Єдність в ім’я Перемоги» відбулася 7 травня. Учасники велозаїзду відправлялися від університетів і передавали естафету миру до пункту призначення - площі Театральної. Організував акцію Обласний центр патріотичного виховання молоді. 

Директор обласного центру патріотичного виховання молоді Марина Шконда розповіла, що ця акція спрямована на об’єднання запоріжців: «Ця акція має на меті об’єднати всіх нас і довести, що наша позиція єдина. Ми прагнемо миру, благополучча, перемоги на нашій землі. Пройшло вже 70 років від переможного травня 45-го, але тим кому довелося пережити одну з найстрашніших, наймаштабніших війн, здається, що це було вчора. Зараз ми як ніколи розуміємо ветеранів. Саме сьогодні цей ювілей  зістрічаємо разом з нашими хлопцямина, які боронять сувернітет нашої держави. Я бажаю всім, щоб ми завжди гордо показували свою позицію. Памятайте минуле і творить гідне майбутнє»

Велопробіг не є змаганням, то ж до участі в ньому запрошували молодь, любителів активного відпочинку та двохколісного транспорту незалежно від статі, місця навчання і марки велосипеду. Брили участь у акції представники майже всіх університетів та коледжів.  По шляху миру проїхався і священик, і солдат АТО.

Студент Економіко-правничий коледж ЗНУ Влад Дудченко тако приїхав на площу Театральну : «Сам вирішив сюди прийти, тому що це наш поклик стати на захист країни, підтримати її. Та просто захотілось розважитись».

Велоестафета почалась в різних куточках області. Хтось проїжджав десять кілометрів, а хтось сорок. Всього в ім’я Перемоги було подолано більше 400 км. Кожен привозив емблему свого району або навчального закладу, яку приєднував на фініші до інших листівок. Організатори повідомили, що всього було більше 100 учасників. Проте, полотно з емблемами нараховувало не більше сорока частинок.

Наприкінці заходу організатори запросили учасників та гостей до зали театру імені Магара, де всіх чикало танго перемоги, урок мужності  та зустріч з ветеранами і учасниками АТО.

Діана Токмань