«Метелики» — історія жертв аварії на ЧАЕС, яких могло б не бути

Тридцять років тому аварія на Чорнобильській АЕС сколихнула весь світ: нібито "мирний атом" змінив, скалічив долі не однієї, не тисяч людей… а мільйонів

Аби відчути і відтворити події ночі 26 квітня 1986 року, слід взяти конкретну історію однієї людини. Серіал українського виробництва «Метелики» — один з тих, що повністю відтворює моменти з життя після аварії. Сюжет побудовано на основі декількох реальних історії різних людей.

Школярка Алевтина Широкова та її старша сестра, лікар Мар’яна, в ніч на 26 квітня вирушають з Києва в м. Прип’ять до родичів. Дорогою вони на власні очі бачать вибух на даху четвертого реактора ЧАЕС. Тоді дівчата ще не розуміють, що з цього моменту їхнє життя зміниться назавжди.

Аля, нічого не підозрюючи, як і всі жителі міста, насолоджується вихідним днем. Сестра ж, дізнавшись про аварію на ЧАЕС, добровільно допомагає постраждалим у місцевій лікарні. Дівчина отримує додаткову дозу опромінення і її негайно відправляють до Москви для обстеження.

Батько дівчат допомагає ліквідувати пожежу в якості пілоту вертольота. Щоб зв’язатися з доньками, відправляє до них солдата Павла. Хлопець знайомиться з Алевтиною і відразу закохується в неї. Юнацький максималізм грає проти головних героїв. Вони гуляють вулицями пустого, уже «мертвого» міста, при цьому не розуміють всієї складності ситуації, наслідків опромінення… Та чи вдасться вижити їм самим? Чи врятує кохання від лиха?

Дивитися серіал важко та легко водночас. Важко, тому що, як глядач розумієш, що люди просто приречені. Легко, тому що, головні герої грають відверто, по-справжньому.

Незрозумілою може здатися назва фільму, проте при перегляді звертаєш увагу на деталь – у зоні радіації усі метелики вимерли. У «Метеликах» зображено багато: героїзм ліквідаторів, життя простих людей, нестачу необхідної інформації, мародерство, брехню тощо.

Якщо Вам цікаве близьке трагічне минуле народу, подивіться фільм. І не забувайте про ті жертви, яких могло б і не бути.

Автор: Оксана Козачок