Микита Простак про малювання, натхнення та «правильні» матеріали

Професія художника - це творча праця, яка вимагає розвинутої фантазії, натхнення і володіння техніками малювання. А сам художник - людина, яка бачить красу в буденних речах трохи більше, ніж інші.

Cьогодні ми поспілкувалися з людиною, яка на власному досвіді переконалась, що малювати — це не так вже й легко, але дуже захоплююче.

— Микито,  що для тебе малювання — відпочинок,робота чи може щось інше?

— Малювання для мене — це, звісно, відпочинок. Коли я малюю, то занурююсь у власний дивовижний  світ, і можу пробути там не одну годину.

— Ти навчаєшся або навчався самостійно? Чи за плечима — художня школа?

— Я малюю з 7 років, у 13 пішов до художньої школи. Вона дала мені певні ази, так би мовити, старт у моїх роботах.

— А як ти вважаєш, наскільки навчання важливе? Чи можна досягти такого ж успіху і без знань з класичного малювання?

— Звісно можна, але художня школа дає поштовх, дає зрозуміти які стилі тобі довподоби, що краще обрати — акварель, масло чи може графіку.

quote-iconМатеріали обираю дуже ретельно, бо якщо вони будуть неналежної якості, буде дуже важко передати колір

photo_2019-04-08_22-57-08

— Які матеріали ти використовуєш та який напрям у мистецтві подобається?

— Я малюю олівцями. В основному, це — портрети. Матеріали обираю дуже ретельно, бо якщо вони будуть неналежної якості, буде дуже важко передати певний колір. Був такий смішний випадок: колись мені на день народження подарували дуже дорогі олівці, а я ще не міг нормально користуватися ними, бо тільки починав свій творчий шлях. Тож майже всі олівці швидко закінчились, бо я їх зточив. Потім вже, я зрозумів цінність саме дорогих матеріалів і чому вони повинні бути. А от щодо ціни та якості, я оберу якість.

quote-iconСпочатку я малював для себе, а зараз виставляю свої праці на одному американському сайті

— Ти займаєшся мистецтвом за внутрішнім  покликом, чи підходиш до мистецтва з комерційної точки зору?

— Гарне питання. Спочатку я малював для себе, а зараз виставляю свої праці на одному американському сайті. Потрібно окупати всі дорогі матеріали, які в мене були.

— Кудись їздиш, щоб подивитись та відчути навколішній світ?Звідки з’являються ідеї для творчості та, що тебе надихає?

— Ні, я нікуди не виїжджаю. Але я є фанатом «MARVEL» — американської кінокомпанії, яка створює комікси їх фільми відомі на весь світ. Тому я малюю персонажів звідти, бо мені вони дуже подобаються.

photo_2019-04-08_22-57-11 (2)

quote-iconРаджу відвідувати художню школу, щоб був хоч якийсь багаж знань за плечима

— Нещодавно в тебе відбуалася власна  виставка. Це дуже класно, бо я майже не знаю художників , які у свої 16 років робили щось подібне. Чи були емоції накшталт: «Аааа, це все моє, це я зробив»?

—  Звичайно, що було. Це моя гордість , мені подобається те, чим я займаюсь. А коли ти чуєш, як інші  хвалять твої роботи, то серце просто тає від цих слів. Це враження неможливо передати словами.

— Які основні поради ти можеш дати тим, зто тільки починає навчатися образотворчому мистецтву?

— Придбайте якісні  матеріали для створення своїх робіт. Та раджу, все ж таки, відвідувати художню школу, щоб був хоч якийсь багаж знань за плечима. Але якщо немає такої можливості,  то дивіться хоча б відеоуроки — на Ютубі їх дуже багато.

Інтерв’ю підготувала Інна МАЛАХОВА