Микола Джміль: «Кількість видань збільшується, а читачів — все менше»

З 27 по 29 жовтня у Запоріжжі пройшов фестиваль «Запорізька книжкова толока 2017». На "Толоці" можна було зустріти не лише представників видавництв та книгарень, що розповсюджували сучасні українські книжки, а й самих авторів, які презентували свої роботи

Мені випала нагода поспілкуватися з представником сучасної української літератури – Миколою Джмелем. Горлівський письменник зустрічав читачів у вишиванці та з гарно оформленими книжками на українському рушнику. Я наважилась підійти до письменника і поговорити з ним про сучасну українську літературу.


— Чи вважаєте Ви сучасну українську літературу достатньо популярною?

— Мабуть, ні.

— Чому?

— Читають мало зараз. Не зважаючи на всі книжкові форуми, толоки… Бачу, рахуючи зі Львівського книжкового форуму, що кількість видань збільшується, а читачів — все менше й менше.

— На вашу думку, яка головна мета такого заходу, як «Книжкова толока»?

— По-перше, комерційна мета. На таких заходах автори та видавництва продають книги. По-друге – заклик до суспільства читати, цікавитись новинками у літературному світі та звертатитися до книг як до джерел мудрості, духовності, гуманізму.

— А чи згодні ви з тим, що книжки сучасних маловідомих авторів варто розповсюджувати дешевше?

— Варто, але друкувати їх все важче і дорожче. Багато грошей йде на ілюстрацію та оформлення, адже саме це зацікавлює читач. Я — за гармонію зовнішнього вигляду та змісту.

http://www.krm.gov.ua/

— Чи згодні ви, що варто прививати любов до сучасної української літератури шляхом введення до шкільного курсу творів сучасних письменників?

— І так, і ні. Дуже багато талановитих авторів (я зараз маю на увазі поетичні твори), але вони не «розкручені». Я, наприклад, «просуваю» сам себе. Вже близько 16 років я проводжу не стільки презентації своїх книг, скільки організовую духовні заняття. Їжджу по навчальним закладам і розповідаю про найважливішу істину — любов до ближнього свого. Спираючись на цю істину, я й пропагую свої твори.


Нагадаємо, що на «Запорізькій книжковій толоці-2017» Микола Джміль презентував свою нову книгу «Атіла, або Благовіст любові».

Євгенія КЛЮЄВА