Мистецтво бути оратором
Мати змогу вправно виступати перед публікою – це не тільки корисне вміння. Сучасна людина, що осягла мистецтво бути оратором, має перевагу в багатьох сферах життя. Це навичка, яка допомогає переконати, привернути увагу, справити враження, домогтися своєї цілі.
Яскравим прикладом впливу красномовства є публіцистика 16 президента США. Авраам Лінкольн родом був із бідної сім’ї фермера, проте зараз його характеризують, як одного із найбільш яскравих майстрів красномовтсва в історії людства. Проте чому його таким вважають?
Лінкольна довгий час турбувало почуття власної неповноцінності, а ще він страшенно ніяковів у присутності дам. Як він казав – не міг вимовити і слова перед жінкою. Але навчання і кропітка робота над собою перетворили Лінкольна у чудового політика, публіциста та оратора.
Однією із найвідоміших публіцичтичних надбань Лінкольна є Геттизберзька промова. У ній можна побачити характерні ознаки красномовства президента: стислість, переконливість, потужність висловлювань. Всього три хвилини знадобилося оратору, аби виголосити текст. Проте ефект тримається і по сьогодні: Геттизберська промова є однією із найбільш цитованих промов усіх часів.
При підготовці своїх промов, Авраам Лінкольн повторював їх усюди та обговорював тему виступу буквально із кожним перехожим. Також він інколи робив нотатки, записуючи свої думки на тому, що потрапляло під руку. Важлива характеристика промов Лінкольна – вони були зрозумілі кожному. Простота та стислість висловлювань та доводів – ось його основна зброя.
Отож, коли наступного разу будете виступати перед аудиторією, згадуйте про 16 президента США, який так сам ніяковів і хвилювався перед публікою. Колись його фрази також звучали невпевнено. Проте ключ до успіху – освіта та самовдосконалення.
Єлизавета ХВЕДЧИК