Митці, яких у нас вкрала росія

Протягом всієї історії, росія намагається присвоїти культурні надбання інших країн та видати їх за свої. Дуже чітко така тенденція прослідковується за часи Російської імперії, бо тоді всі території були «однією країною». Тож, сьогодні ми розповімо про деяких з «викрадених» українських художників.

Ілля Рєпін. Митець народився на Харківщині, у місті Чугуєв. Дід Рєпіна був неслуживим козаком. На ранніх етапах творчості розписував храми в Україні, але розписи ці, на жаль, були знищені війною. Значну частину життя художник жив та працював у Москві та Петербурзі, проте часто звертався до українських мотивів. Найяскравіший приклад цього – картина «Запоріжці пишуть листа турецькому султану». Також, українські мотиви зустрічаються на картинах «Гайдамаки», «Українка біля тину», «Отаман Іван Дмитрович Сірко» та інших.

Казимир Малевич. Художник народився в Києві, та завжди стверджував, що його художнє бачення світу сформувало українське село.  Малевич мав польські коріння та багато часу працював на території росії, проте все одно стверджував, що він – українець. Митець малював ескізи для української вишивки та писав статті українською мовою. Серед найвідоміших його українських робіт можна відзначити «Три жінки в дорозі», «Пейзаж під Києвом». Також, у творчості художника відбився Голодомор 30-тих років, який зображений на малюнку «Де серп і молот, там смерть і голод».

Іван Айвазовський. Народився в сім’ї вірменського крамаря, яка емігрувала з Галичини до Криму. Художник багато подорожував, але значну частину життя прожив в українській Феодосії. У свої творчості, окрім всесвітньо відомих морських пейзажів, вдавався і до українських мотивів. Найвідомішими такими картинами є «Весілля в Україні», «Український пейзаж з чумаками при місяці», «Очерет на Дніпрі».

підготували: Павло Фролов,

Софія Ханіна