Міжнародний день ювеліра святкують наприкінці січня

Наприкінці січня майстри коштовних прикрас святкують Міжнародний день ювеліра. Це ремесло досить давнє і сягає своїм корінням далеко в минуле. Ще в кам’яному віці люди виготовляли біжутерію з кликів та кісток тварин, просвердленого каміння. Ми намагалися розібратися в тонкощах ювелірної праці.

Раніше мистецтво обробки каміння і металу передавалося від покоління до покоління. Найвідомішою в світі вважається династія Тізніт. Представники роду передавали майстерність протягом декількох століть. Перші ювеліри з’явилися в Стародавній Греції.

Сьогодні професію ювеліра вважають досить престижною і творчою. Хоча вона більше схожа на звичайну роботу на заводі, вміння та навички кваліфікованому ювелірові необхідні. Тільки після обробки звичайних обручок та сережок можна переходити до витворів мистецтва. До різновидів професії відносяться: гравер (нанесення написів на виріб), модельєр (виготовлення ексклюзивних прикрас), дизайнер ювелірних прикрас.

Ювелірні прикраси – це вироби з дорогоцінних металів, а їх за Законом України всього 8: золото, срібло, платина, паладій, родій, рутеній, іридій і осмій. Майстри працюють переважно з першими п’ятьма. Перший діамант в Україні був виготовлений 15 серпня 1969 на заводі «Кристал».

Здається, що ювеліри – виключно художники, але це не зовсім так. Аби оволодіти цією професією, потрібно добре знати математику та хімію. Також у золотих справ майстра має бути відмінний зір. До того ж люди цієї професії перед тим, як вступати у профільний навчальний заклад, перевіряються у нарколога і психіатра. Це роблять для того, аби упевнитися в тому, що людина адекватна і здорова, бо сировина для роботи дорога і потребує відповідного ставлення.

Найчастіше, дівчині складніше, ніж хлопцю, знайти роботу в ювелірній сфері. У навчальних закладах учнів дівчат-ювелірів – одна третина. Але самі майстри визнають, що вироби жіночими руками виходять ніжніше. Юначки більш посидющі, а це важливо для кропіткої роботи.

«Найкращі друзі жінок – діаманти» — співає відоме тріо у своєму хіті. Якщо це дійсно так, то сьогодні ми святкуємо професійне свято тих, хто піклується про твоїх кращих друзів.

Ірина Ладатко

 

За матеріалами: www.cosmo.com.ua;  work-place.net