Молодь обирає Запорізький національний університет
На святі Дня відкритих дверей Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), яке відбулося 21 квітня в «Незламному хабі», зібралися представники адміністрації, викладачі та студенти вишу, а також – випускники шкіл і коледжів, їхні рідні та вчителі. Майбутні абітурієнти завітали на захід, щоб остаточно переконатися, що ЗНУ – це саме той заклад вищої освіти, який відкриє їм шлях в успішне професійне майбутнє.
На початку заходу ректор ЗНУ Микола Фролов привітав присутніх:
— Шановні вступники, їхні батьки та друзі! Сьогодні керівники всіх факультетів нашого університету, а також Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні зустрілися з вами, щоб запросити на навчання до нашого шанованого закладу вищої освіти. Ми дуже чекаємо на вас і хочемо, щоб ви обрали одну з 98 освітніх програм на рівні бакалаврату чи одну зі 102 освітніх програм на рівні магістратури та пов’язали своє майбутнє саме з нашим університетом!
Бажання дізнатися, який нині Запорізький національний університет, як стати його студентами та як відбуватиметься освітній процес, спонукало чимало майбутніх вступників приєднатися до заходу. Вони дізналися багато цікавого про свій майбутній виш. Цьому сприяли не лише виступи ректора, відповідального секретаря приймальної комісії, керівника юридичної служби, а й цікава гра, присвячена історії та сучасності ЗНУ.
Розібратися в непростій системі вступу допомогли молоді відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко та начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Спочатку Станіслав Іваненко звернув увагу абітурієнтів на головні моменти цьогорічної вступної кампанії. Йшлося про національний мультипредметний тест і можливість використати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання; прохідний конкурсний бал; про реєстрацію електронного кабінету вступника, кількість заяв, які можна подати цього року до вишів, а також про визначення їхньої пріоритетності. Він зазначив, що для того, аби гарантовано вступити в Запорізький національний університет, потрібно всюди вказати його першим пріоритетом. Потім Станіслав Іваненко та Галина Микитів зачитували питання вступників та надавали на них відповіді.
Абітурієнти цікавилися особливостями написання мотиваційного листа. Хоча мотиваційний лист не цьогорічна новація, проте його написання викликає чимало питань у вступників. Тож Станіслав Іваненко звернув увагу на структуру листа, а Галина Микитів порадила переглянути на сторінці «Вступнику в ЗНУ» в Youtube, як правильно оформити цей документ. Абітурієнти цікавились, чи впливає стаж роботи на вступні бали. Відповідальний секретар приймальної комісії зазначив, що ні, але звернув увагу присутніх, що десятирічний досвід роботи за фахом непогано було б вказати в мотиваційному листі. Питали абітурієнти й про те, як потрібно подати заяву та документи, якщо перебуваєш поза межами України. Станіслав Іваненко порадив переслати їх електронною поштою чи попросити віддати близьких, якщо ті перебувають у місті.
Про те, хто саме може користуватися пільгами при вступі, розповів керівник юридичного відділу Костянтин Борисов. А ректор Микола Фролов звернув увагу абітурієнтів і їхніх батьків на те, що з осені планується розпочати навчання в двох форматах: безпосередньо в університеті та дистанційно.
Серед батьків, які прийшли на захід разом із дітьми, було чимало випускників ЗНУ. Вони прагнуть, щоб їхні діти також отримали якісну освіту. Під час заходу майбутнім абітурієнтам нагадали, що на сьогодні випускники університету працюють у всіх сферах виробництва, стають педагогами, економістами, юристами тощо. Серед колишніх студентів – депутати, керівники підприємств, переможці спортивних змагань різних рівнів і просто щасливі люди, які займаються улюбленою справою.
Хтось із абітурієнтів ще не зробив остаточний вибір і хотів дізнатися якомога більше про сучасні спеціальності університету, а хтось уже впевнено рухається до поставленої мети. Так, присутня на заході Олена Герасименко з дитинства полюбляє детективні романи і мріє стати прокурором. Вона вважає, що саме ця професія дозволить їй зробити світ хоч трішечки кращим, а допоможе їй досягти мрії юридичний факультет.
А ось Дмитро Шушкевич ще не визначився остаточно, де прагне навчатися, адже він дуже різнобічна людина. Йому подобається як медицина, так і програмування. Тож хлопець прийшов на День відкритих дверей, щоб дізнатися якомога більше про університет і, нарешті, зробити виважений вибір.
Вступати до Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні вирішив Георгій Бондаренко. Він із дитинства захоплюється точними науками й, особливо, математикою, тому хлопцю хотілось обрати дійсно затребувану інженерну спеціальність і виш, де він зміг би добре підготуватися до професійної діяльності. На допомогу йому прийшла мати, яка й порадила обрати спеціальність «Промислове і цивільне будівництво» та ІННІ, адже будівельників в інституті успішно готують вже понад сорок років.
Ще одна учасниця Дня відкритих дверей Амалія Жилінська планує вступати до факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, бо прагне допомагами людям. Дівчина мріє повертати до повноцінного життя травмованих людей, і, передусім, військових. Амалія впевнена, що реабілітолог – це професія майбутнього, а в ЗНУ вона зможе отримати якісну освіту. А ще, дівчина планує під час навчання продовжити розвивати свій талант танцівниці, адже вона вже десять років займається спортивними танцями.
Допомагати людям мріє й Софія Павлюк, яка обрала для себе факультет соціології та управління. Дівчина хоче стати психологом і працювати з тими, хто постраждав під час війни. Вже сьогодні Софія готується до цього, спілкуючись із такими людьми та допомагаючи їм жити далі.
Фотогралерея з події: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.954522763342426
Підрозділ «Вступнику» на сайті ЗНУ: https://www.znu.edu.ua/ukr/pk
Сайт приймальної комісії: https://pk.znu.edu.ua
Youtube-канал відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування: https://www.youtube.com/@VstupZNU
Стежте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ: