Мова без зусиль: інноваційний пластир для горла

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі створили пластир для горла з автономним живленням, який перетворює рухи м’язів у мову за допомогою машинного навчання.

Цзюнь Чень доцент кафедри біоінженерії придумав ідею цього пристрою,  після того, як відчув втому голосових зв’язок через читання лекцій протягом декількох годин поспіль.

Пластир, який важить 7,2 грама, приклеюється до горла користувача і використовує технологію штучного інтелекту для декодування рухів його м’язів у мову. Пристрій легкий та стійкий до вологи, а також використовує рухи м’язів користувача для вироблення електроенергії, тому не потребує батареї.

Дослідження показало, що алгоритм з точністю близько 95% перекладав електричні імпульси пластиру в мову, як коли фрази вимовлялися вголос, так і коли вимовлялися «беззвучно».

Це свідчить про те що, даний винахід є дуже перспективним , враховуючи, що близько 30% людей матимуть принаймні одне порушення голосу протягом свого життя, а альтернативи, що існують на сьогодні є  інвазивними або дорогими.

Автор: Амелін Микола