Музика та відео в епоху інтернету, що обирає молодь?

Часи минають — а з ними змінюються вподобання молоді. Ще кілька десятків років тому всі слухали радіо, дивилися телевізор та купували аудіокасети улюблених виконавців. А що нині? Чи відомо вам, що TikTok став однією із основних платформ для поширення музики та відео-контенту?

Сьогодні ми поговоримо про соціальні мережі та музичні платформи в інтернеті, що захоплюють сучасну молодь. Чому одні стають популярними, а інші залишаються у тіні? Як змінюється культура споживання контенту? Розбираємось разом!

На сьогоднішній час інтернет та його наповнення дуже змінилось. Зазвичай раніше просування тих самих треків відбувалось через радіо, а для поширення відео-контенту, з появою інтернету, використовували тільки YouTube. А вже у сьогоденні головними майданчиками для прориву є безліч соціальних мереж – особливо популярний TikTok. Також є Spotify та AppleMusic — найбільші та найглобальніші платформи, що просувають музичний контент за допомогою особливих алгоритмів та тематичних збірок, тобто плейлистів що базуються на основі жанру чи настрою.

Проте, що думає сама молодь з цього приводу? Одне з головних питань стосується музичних вподобань. Чому молодь частіше обирає до прослуховування плейлисти, а не цілі альбоми? Ми провели невелике опитування серед молоді віком від 16 до 20 років, та сміливо можемо поділитися з вами, що більша частина опитаних людей розповідає, що слухати плейлисти набагато зручніше, адже можна самостійно редагувати їхній склад, перемикати та підбирати треки за власним смаком чи настроєм. До того ж, це дає можливість одразу обрати для прослуховування потрібний трек чи подкаст, уникаючи необхідності прослуховувати весь альбом у певному запланованому програмою порядку. Найбільшу перевагу серед опитаних людей отримав AppleMusic. Люди пояснили свій вибір тим, що за дійсно якісний музичний контент не шкода заплатити.

Щодо перегляду відеоконтенту, то які платформи зараз домінують у цій сфері? Виявляється, що найбільшу перевагу, серед усіх відомих платформ, підлітки надають TikTok, адже він пропонує короткі відео у вільному доступі, без реклами та сторонніх чинників, що відволікають. Другою за популярністю платформою є YouTube, який здебільшого використовують для перегляду контенту навчального характеру, або фільмів, що доступні безкоштовно чи за платною підпискою. І останнє питання, яке ми розглянемо сьогодні, не менш цікаве ніж попередні — що більше приваблює молодь: короткі відео чи довгі подкасти? Тут усе залежить від типу контенту, що споживають. Якщо це розважальний контент, призначений для приємного проведення часу, або навчання чогось нового, в легкій, невимушеній формі то, безперечно, короткі відео мають перевагу завдяки своїй зручності та динамічності.

Таким чином, ми можемо зробити висновок, спираючись на проведене опитування, що сучасна молодь в першу чергу цінує швидкий доступ до контенту, зручність його використання та можливість вибору саме того формату, який відповідає їхнім інтересам та потребам.

Голощук Діана