На факультеті журналістики ЗНУ відбулася зустріч із представниками Програми ім. Фулбрайта в Україні

У вівторок, 4 лютого, на факультеті журналістики Запорізького національного університету відбулася зустріч із представниками Інституту міжнародної освіти, Програми імені Фулбрайта в Україні.

Ця зустріч була організована викладачкою факультету журналістики Катериною Сиріньок-Долгарьовою, і на неї прийшли студенти різних курсів, аспіранти і науково-педагогічні працівники ЗНУ.

Про можливості, що надає Програма, умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання на магістерських програмах або проведення досліджень в університетах США розповіла координаторка проекту Інна Бариш: “Конкурс триває до 16 травня і з цієї дати починається відлік усіх конкурсних подій. Потрібно заповнити анкету, описати своє навчання, пояснити вибір програми, викласти аргументи “чому це навчання в американському, а не в європейському універститеті”, чому вам потрібно продовжувати освіту та чому вам потрібні нові знання – це завдання першого етапу. Далі американські та українські рецензенти читають роботи, рекомендують певну групу учасників до півфіналу, відбувається інтерв’ю наживо, і тоді обирають групи фіналістів. Також програма надає фінансову форму підтримки: стипендія на проживання, оплата навчання, страхування, переліт, візу… тому це така фантастична можливість”.

photo_2020-02-04_14-07-17

Також в рамках візиту своїми досягненнями поділилася фулбрайтівська стипендіатка 2017-2019 років, випускниця ЗНУ — Дар’я Левченко. Дівчина нещодавно повернулась з американської програми, та закликає нічого не соромитись, адже це твій шанс навчатися закордоном.

“Я вивчала іноземні мови тут, але коли я поїхала за фулбрайтом, я вже вивчала компаративістику та кіностудії, потім отримала магістерську освіту, тож, було дуже багато усіляких відкриттів та надбань. Та найбільший внесок був у тому, що багато чого в Америці вивчається на практиці. Тобто після закінчення навчання ти одразу починаєш працювати і це нормальна практика” – говорить Дар’я.

Відзначимо, що програма Фулбрайта спонсується урядом США і адмініструється офісом Інституту Міжнародної Освіти і завдяки їй близько тисячі українців пройшли навчання і стажування в США.

За детальною інформацією: WWW.FULBRIGHT.ORG.UA

Автор: Віктор Посунько