На «Запорізькій книжковій толоці-2017» визначили найкращі книжки українських видавництв

Запорізька книжкова толока – це міжнародний фестиваль, який проходить в Запоріжжі протягом трьох днів, з 27 по 29 жовтня в виставковому центрі «Козак-Палац». Цей фестиваль три роки поспіль проходить в нашому місті, та залучає людей з різними переконаннями поглянути на життя з іншого боку: за допомогою творчих зустрічей, майстер-класів, презентацій книг та дискусій

На офіційному відкритті фестивалю, 27 жовтня о 13:00 , на головній сцені було оголошено переможців в тематичних категоріях.

В номінації «Дитяча література» переможцем обрана книжка «Луї та його монстри» від видавництва «Люта справа». Серед лауреатів були також видання «Життя і сміх» Мар’яни і Тараса Прохаськів від «Видавництва Старого Лева» та «Ресторан де виконують бажання»Кендзі Міядзава видавництва «Кальварія». Окрему відзнаку Запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач» отримала книжка видавництва «Апріорі» — «Помста Баби-Яги» Василя Шкляра.

Переможцем у категорії «Підліткова література» стало видавництво «Час майстрів» з книжкою «Тім Талер або проданий сміх». У номінації також нагородили відзнакою видавництво «Артбукс» за книжку-гру «Глосарій моди» та «Видавництво Старого Лева» за книжку «Старшокласниця. Першокурсниця» Анастасії Левкової. Спеціальну відзнаку Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва отримали представники видавництва «Час майстрів» за книгу «Самійло».

ЗКТ 2017

В категорії «Мистецька література» переможцем став видавець Олександр Савчук з першим українським перекладом книги «Українське народне мистецтво» Миколи Біляшівського. Лауреати – видавництво «Люта справа» з фото-книжкою «Через війну» волонтера Дмитра Муравського та видавництво «Дике поле» за альбом «Кам’яні могили — природна та духовна святиня України».

Четверта нагорода в номінації «Переклади іноземної художньої літератури» також знайшла свого переможця — «Видавництво «Старого Лева» за переклад українською творів Хорхе Луїса  Борхеса. Лауреатами стали видавництво «Кальварія» з книжкою «Зміїна сорочка» Грігола Робакідзе та видавництво «Діскурсус» за книгу «Сараєво для початківців» Озрена Кебо.

В номінації «Українська художня література» журі відзначило найкращі прозові книжки та поетичні збірки: «Довгі часи» Володимира Рахєїнка та «Поезія Келії» Костянтина Москальця від «Видавництва Старого Лева», а також  за книжка «Череп» Олега Шинкаренка видавництва «Люта справа» і «Категорія сакрум» Олександра Митка видавництва «Дике поле».

Альона ПОТОЦЬКА