Нацбанк випустив монети на згадку про Євромайдан

З 18 лютого Нацбанк вводить у обіг три нові пам'ятні монети. Перша - "Небесна сотня" номіналом 5 гривнь, "присвячена пам`яті героїв, які стали символом гідності, кожен з яких здійснив особистий подвиг, повставши проти насилля та несправедливості, віддавши найцінніше - своє життя за нову відроджену Україну", - йдеться у повідомленні на сайті Національного банку.

На аверсі монети розміщено: на тлі бруківки угорі напис «УКРАЇНА», під яким — малий Державний Герб України; розкладені на бруківці гвоздики, що символізують пролиту кров героїв, напис «ГЕРОЇ/НЕ ВМИРАЮТЬ!» На реверсі монети зображено композицію: унизу свічки, полум`я яких піднімається вгору на тлі синьо-жовтого (використано тамподрук) Державного Прапора України і символізує душі героїв, угорі на дзеркальному тлі стилізований напис — «НЕБЕСНА/СОТНЯ».

Ще одна монета — «Євромайдан». «Присвячена протестним акціям, що відбулися в Україні протягом листопада 2013 року — лютого 2014 рокуі були наповнені прагненням до змін, європейського напряму розвитку нашої держави». На аверсі монети на рельєфному тлі, стилізованому під прапор, що розвивається, розміщено: напис «УКРАЇНА», ліворуч від якого — малий Державний Герб України; у центрі, у квадраті, утвореному з напису — цитати зі статті 5 Конституції України: «НОСІЄМ СУВЕРЕНІТЕТУ/І ЄДИНИМ ДЖЕРЕЛОМ/ВЛАДИ В УКРАЇНІ/Є НАРОД», зображено фрагмент віча.

Монета «Революція гідності» «присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини». На аверсі монети на дзеркальному тлі дзвона розміщено: угорі напис — «УКРАЇНА», під яким зображено учасника подій. На реверсі монети — композиція у формі хреста: один із фрагментів подій — силове протистояння, угорі стилізований напис — «РЕВОЛЮЦІЯ/ГІДНОСТІ».

Джерело: http://www.bank.gov.ua/