Найвідомішу картину Мунка анімували під музику Pink Floyd

У короткому анімаційному ролику румунський режисер Себастіан Косор поєднав образність картини «Крик» норвезького експресіоніста Едварда Мунка з мелодією пісні «The Great Gig in the Sky» культового британського рок-гурту  «The Pink Floyd».

Відомо, що першу версію «Крику» Мунк створив у 1983 році. Пізніше він написав вірш, в якому розповів про суть твору. За сюжетом художник гуляв набережною разом із двома своїми друзями, аж раптом небо набуло червоно-кривавого кольору, а йому захотілося впасти в меланхолію і щосили закричати.

У відео Косора ми бачимо вільний переказ цієї історії. Два статечних пана так само проходять повз міст з фоном в антуражі «Крику» і сперечаються про те, чи страшно це – померти. В якусь мить вони проминають загадкову фігуру з картини Мунка, і тоді вся увага режисера та глядача перемикається на її чудернацький танець під супровід пісні «Pink Floyd».

Композиція «The Great Gig in the Sky» увійшла до одного з найкращий альбомів гурту – «Dark Side of the Moon» (1973). Вокальні партії в пісні виконала сесійна вокаліста Клер Торрі.

Джерело: artukraine.com.ua