Настя Тарасова про Братство студентів у Запоріжжі та «Мафію» після пар

Зважаючи на інтенсивність сучасних навчальних графіків, організація дозвілля для студентів стала не менш значимою, ніж організація процесу навчання. Але якщо про освітній процес піклується університетське керівництво й Міністерство освіти, то про дозвілля здебільшого дбають лише самі студенти

На щастя, запорізька молодь активна, тож перспектива «запліснявіти» за  книжками студентам не погрожує.  Яскравим прикладом організації студентського дозвілля є громадська молодіжна організація ЗБС – Запорізьке Братство Студентів. Одна з учасниць ЗБС, студентка факультету СПП Запорізького національного університету Настя Тарасова, розповіла нам детальніше про діяльність цієї організації та їх плани на майбутнє.

— Настю, кому і коли спала на думку ідея організувати Братство Студентів?

— Воно було створене восени 2015 року, ідея належить Микиті Растворову — студенту факультету СПП в ЗНУ. Він почав організовувати навколо цієї ідеї ініціативних людей — і зараз уже є 20 учасників, але людей поступово все більшає!

— А як ти сама стала учасницею Братства, що тебе зацікавило в цьому проекті?

— Потрапила до ЗБС за запрошенням, а зацікавив мене в цілому розвиток такої спільноти, де твориться співтоваривство молоді. Звісно ж, мені хотілося й завести нові знайомства з цікавими людьми.

— Щодо мети, до речі, як саме вона звучить у вашої організації?

— Є 4 напрямки: по-перше, це співтовариство студентів, друге — інфмормування студентів про їх права, третє — розваги, четверте — навчання поза ВИШами.

— Яким із цих напрямків ти займаєшся, чи є в тебе окремі завдання?

— Ми всі проекти намагаємось робити разом, тому я допомагаю, де треба, де вистачає моїх можливостей. Тут немає чіткої схеми.

— Які наразі плани та завдання стоять перед Братством?

— Всі плани розробляються за 4 напрямками, які я назвала. Наразі найбільш активним є розважальний сектор: ми влаштовуємо кіновечори, вечори настільних ігор, «Мафію»… Також намагаємось надавати більше інформації студентам щодо їх законних прав, плануємо робити це в більших обсягах. Більше – цікавіше! Поки що ми працюємо у межах Запоріжжя й Запорізької області, але плануємо розширення – знову ж таки, для об’єднання студентів.

Емблема Запорізького Братства Студентів

Емблема Запорізького Братства Студентів

— А хто є спонсором ЗБС, як формується матеріальна база? 

— Є деякі внески учасників, за допомогою них ми маємо можливість організовувати заходи. І ще ми плануємо відкрити Student Space – щось на зразок антикафе, де буде встановлено зовсім невелику оплату за вхід. Там можна буде посидіти самому або з друзями, випити чаю чи кави, пограти в настільні ігри і  зробити ще купу всього цікавого. Але для Student Space треба спочатку знайти спонсора.

— Таке собі замкнуте коло, еге ж. Успіхів вам із цим! А які цікаві моменти з вже проведених вами заходів найбільше запам’яталися?

— На 1 квітня ми влаштовували веселу піжамну вечірку, а, взагалі, кожна зустріч проходить насичено та запамятовується надовго. Виділяти окремі  цікаві й кумедні моменти з контексту досить важко.

— А з якими складнощами стикалися?

— Складнощі… Напевне, найбільша складність — придумати й організувати все якісно і на вискому рівні. Це провокує досить емоційні обговорення, часто ми перероблюємо програму по кілька разів, щоб вийшло нормально, а не якийсь сумбур.

— Як вдається поєднувати навчання з участю в ЗБС?

— Чудово вдається! Діяльність у Братстві не впливає на навчання, ми збираємося після пар, в тому й сенс – організація спільного дозвілля після занять.

— Тож, хто може вступити до Студентського Братства і що для цього треба?

— О, це ж ясно з назви – ЗБС, Запорізьке Братство Студентів: щоб вступити, треба бути студентом і  бути ініціативним! Приходьте та беріть участь у наших зустрічах– це все, що треба!

— То це ж, здається, зовсім нескладним! Дякую за бесіду, Настю! Бажаю творчих успіхів, мрій і їх здійснення!

— Дякую і вам!

Інтерв’ю підготувала Марія ОСТАПЕНКО