Навчальний 2018/2019 рік на журфаці ЗНУ: що нового

Цього року на студентів факультету журналістики Запорізького національного університету чекає низка нових можливостей, якими вони зможуть скористатися з метою розвитку професіональних навичок 

Нового на факультеті цього року — чимало для кожного курсі і кожної спеціальності. Що саме — читайте в цьому матеріалі.

НЕумовно — новий проект навчальної лабораторії інтернет-радіо «Universe». Це — історії про цікавих людей з ініціативою змінювати світ на краще. Перші випуски вже можна послухати тут. Протягом року вийде 40 програм, в яких взяти участь зможуть і студенти факультету журналістики. Така можливість з’явилась завдяки перемозі у міжнародному гранті кафедра журналістики, в особі Катерини Сіріньок-Долгарьової. Перемога в грантовому конкурсі «Медіаграмотні і розумні: кооперація студентської молоді України і США» дала можливість розвитку інтернет-радіо «Юніверс», вебінари з дисциплін «Медіакультура» та «Медіаграмотність». І це ще не все. У ЗНУ стартували семінари-тренінги з медіаграмотності для вчителів української мови та літератури на тему «Формування медіакультури вчителя української мови та літератури в умовах становлення нової української школи».

quote-iconВсе починається з ідеї та потреби. Наше радіо Юніверс переживало багато трансформації від fm-мовника до online-формату. Однак, технічна база досі не оновлювалась. Те, що зараз ми працюємо в усталеній команді, допомогло у пошуках шляхів модернізації студії», — поділилася з нами Катерина Сіріньок-Долгарьова. Грант почав працювати ще до початку навчального року.

porogy.zp.ua

Завідувач навчальної лабораторії інтернет-радіо «Університет» та новітніх медіа Логвиненко Наталія зазначає, що оновлення технічної складової лабораторії дає змогу студентам та викладачам працювати з сучасними стандартами медіа-галузі: quote-iconОновлення матеріально-технічної бази, осучаснення техніки, дозволить нашим студентам сформувати професійні навички на високому рівні. Тобто, організація практичних, лабораторних занять студентів факультету журналістики з основних дисциплін, що пов’язані із радіо- та інтернет-журналістикою стануть більш якісними, наближеними до сучасних вимог, та умов роботи редакцій радіостанцій».

Оновлене обладнання раідостудії — комп’ютер, ноутбук, три диктофони, навушники, мікрофони та мікшерний пульт — встановлене в ефірній аудиторії та чекає на всіх охочих попрактикуватися на радіостудії, запрошуються до навчальної лабораторії «Університет».

Також на факультеті цієї осені стартував цикл вебінарів з колегами з Університету штату Юта. Перший вебінар між ЗНУ та Університетом штату Юта вже відбувся 26 вересня, студенти і викладачі обговорювали питання медіаграмотності в сучасних реаліях. Другий такий «інтернет-семінар» було проведено 17 жовтня. Організатор цього циклу вебінарів Катерина Сіріньок-Долгарьова поділилася своїми враженнями після заходу:

quote-iconЦе була цікава дискусія: уряд як джерело інформації, як гарант довіри, безпеки журналістики. Є багато над чим поміркувати після таких обговорень. Дякую студентам та колегам за участь та обмін думками! Це справжній міжнародний обмін! Дякуємо Посольству США у Києві за підтримку цієї події».

Як розказала нам, Наталія Іванівна Тяпкіна, в 2018 році на факультеті журналістики введено декілька нових дисциплін: 

quote-iconМи маємо оновлені плани навчального процесу. Так у магістратурі буде викладатися курс «Основи підготовки та проведення виборчих кампаній». Введення цього курсу пов’язане з широким залученням випускників факультету у виборчий процес. Викладатиме цю дисципліну доцент, к.іст. наук Шиханов Руслан Борисович, людина яка пройшла шлях від кандидата на виборах до голови виборчого штабу, знає ситуацію із середини. З метою підвищення навичок саморедагування на бакалавраті введено курс «Редакторський практикум», викладатиме старший викладач кафедри видавничої справи та редагування Микитів Галина Володимирівна, в.о. помічника ректора, людина яка має навички редагування, координатор контенту обласної академічної газети Запорізький університет. А ще на 4 курсі бакалаврату буде курс «Політологія».


А старшокласникам і всім охочим здобути вищу освіту з журналістики радимо відвідати День абітурієнта в Запорізькому національному університеті, який відбудеться 11 листопада 2018 року в навчальному корпусі ЗНУ №2. Детальніше — читайте тут.

день абітурієнта ЗНУ 2018 2019

Використано матеріал сайту porogy.zp.ua