«Не семінарами єдиними»: як професор з Ліверпуля пари англійської проводив
Студенти ЗНУ вже звикли відвідувати зустрічі з гостями університету та ходити на майстер-класи. Однак звичайні пари теж можуть набирати нотки тренінгу. Нещодавно на факультеті журналістики пару з англійської мови (викладач - Катерина Сіріньок-Долгарьова) провів професор університету Ліверпуля (Великобританія) Кірон Рід. Нагадаємо, що Кірон не тільки співробітник університету, а й спостерігач місії ОБСЄ в Україні.
Студенти 3 курсу та магістратури, до яких завітав вчений, познайомились з Кіроном ще минулого року. Тоді теж обговорювали важливі теми у міжнародній журналістиці. Знаючи, хто до них завітає, студенти заздалегідь обдумували свої запитання. Та пара проходила не в формі інтерв’ю, а швидше у вигляді бесіди. Рід ділився специфікою роботи локальних друкованих видань Британії і питав, як пишуть в своїх місцевих медіа ті магістри, які вже працюють, розповідає Крістіна Собко: «Найкраще у цій зустрічі було, що ми спілкувалися на одному рівні. Професор Рід цікавівся нами, нашим баченням журналістики. Це допомогло створити майданчик для діскутування та обміну досвідом».
Разом вони знаходили нові підходи до роботи, ділитися студентка магістратури Наталія Беранник: «Зустріч із запрошеним лектором була дуже важливим досвідом для мене. Спілкуватися з хорошими і досвідченими викладачами завжди цікаво, особливо з іноземними. Я вважаю, що такі зустрічі необхідні студентам факультету журналістики. Так ми зможемо не тільки поспілкуватися з цікавими людьми, майстрами своєї справи, а й навчимося робити якісний медіа-продукт, на основі зарубіжних прикладів. Крім того, це непогана мовна практика».
Найбільше студентам сподобалося, що Кірон розповідав про іноземні видання, демонструючи їх. Він показав кілька британських газет і журналів — від лондонського видання «Champion» до журналу загального інтересу, що спеціалізується на політиці, економіці та поточні справи «Prospect». Професор розповідав про нюанси вибору теми, про специфіку локальних ЗМІ і навіть про те, як вони фінансуються. Христина Лєдова, каже, що така насичена розмова дуже сподобалася: «Від зустрічі я отримала задоволення і нові знання. Такі заходи сприяють розширенню кругозору у студентів, а також розвивають розмовну мову і розуміння англійської. Тема прав людини, висвітлена Кірон, актуальна для студентів факультету журналістики, її розуміння у майбутньому допоможе нам у професійній діяльності».
Можливість обговорювати важливу для всіх тему військової журналістики — дуже цінна, стверджує Олена Махонько: «Я не в перше присутня на зустрічах з Кірон Рідом. Щоразу він розповідає багато нової інформації про ОБСЄ про її функції та завдання. Тим більше, ми як журналісти повинні цікавитися такими питаннями у часи військового конфлікту в нашій країні. Я вважаю, що такі зустрічі необхідні і хотіла би, щоб їх було більше».
Деякі питання студенти не встигли поставити, а окремі теми обговорювали після пар. Такі зустрічі допомагають розкрити потенціал студента та навіть визначитися з напрямком майбутньої роботи, з упевненістю стверджує Назарова Дарія: «Безперечно, такі зустрічі допомагають формувати кругозір журналістів, як майбутніх, так і практиків. Для студентів надається гарна можливість познайомитися з людиною з абсолютно іншим світосприйняттям, з багатим досвідом, обговорити шляхи вирішення проблем, з якими зіштовхуються українські журналісти в реаліях сьогодення, отримати експертну думку з того чи іншого питання. Зустріч запам’яталася вичерпними відповідями та щирістю самого Кірона Ріда».
Діана Токмань