Небезпека від найпопулярнішого месенджера

Соціальні мережі сьогодні задовольняють потреби сучасного суспільства: їх використовують для спілкування, розваг, для отримання новин, інформації. За результатами дослідження на замовлення Громадської мережі ОПОРА у травні 2023 р., найпоширенішим джерелом інформації українців на другому році повномасштабної війни є соціальні мережі (78%). І серед лідерів рейтингу – Telegram (71%). 

Які ризики та небезпеки несе ця мережа? Про це розповідала на тренінгу директорка Центру медіаналітики «Cyber Media Track» Анастасія Кондрико. Зустріч відбулася 26 вересня у форматі онлайн. До заходу долучилися студенти 1 та 3 курсів ОП «журналістика» Запорізького національного університету, викладачі та колеги СумДУ, столичного університету імені Грінченка. 

На початку тренінгу студенти мали змогу перевірити свої знання про соцмережу Telegram, пройшовши інтерактивну гру. Деякі факти здалися приголомшливими: чи знали ви, що найбільше користувачів месенджера з Індії?

У ході зустрічі ми дізналися про те, яке місце посідає Telegram серед інших платформ, відкрили таємницю розробників месенджера. Окрім цього, лекторка проінформувала нас про загальні ризики платформи та небезпеки користування нею українцями під час війни. 

Також ми дізналися, яких правил потрібно дотримуватися, аби безпечніше користуватися соцмережею. Ми зʼясували, що Telegram – не настільки надійна платформа, тож обовʼязково треба запобігати ризикам та дотримуватися медіагігієни під час користування месенджером.

Рогова Маргарита