Нове наукове відкриття: політ на Марс обертається загрозою для людства

Польоти на Марс можуть опинитися під загрозою через вплив тривалих космічних подорожей на структуру нирок астронавтів. Дослідження Університетського коледжу Лондона (UCL) показало, що мікрогравітація і галактична радіація спричиняють ремоделювання нирок, зокрема зменшення їхніх частин після менш ніж місячного перебування в космосі. Це ставить під загрозу плани SpaceX і NASA щодо відправки екіпажів на Марс.

Майбутні польоти на Марс не виключені, але вчені зазначили, щоб уникнути серйозної шкоди для астронавтів, необхідно буде розробити заходи щодо захисту нирок. На борту космічних кораблів також можуть бути впроваджені методи відновлення, наприклад, апарати для діалізу.

«Ми знаємо, що під час відносно коротких космічних польотів, які здійснювалися до тепер, астронавти стикалися з підвищеною кількістю проблем зі здоров’ям, зокрема з утворенням каменів у нирках.«, — сказав доктор Кіт Сью.

При цьому він зазначив, що причини цього небезпечного явища невідомі, як і наслідки тривалих польотів у космосі.

Тому вчені закликають розробити заходи щодо захисту нирок і можливі методи відновлення, наприклад такі  апарати для діалізу, щоб уникнути катастрофічних наслідків для місій.