Оксана Кривко про мрії з дитинства, про сучасну журналістику, та про плюси роботи фрілансом!

Радіостанція “Universe” продовжує спілкуватися та висвітлювати успіхи випускників факультету журналістики Запорізького національного університету. Сьогодні розповімо з Оксаною Кривко. Наразі працює фрілансером, створює комерційні матеріали. Дівчина, для якої перша робота після закінчення університету була неймовірна, яка знає як зачепити читата, та як підвіщити майстерність журналіста.

 1. Ким хотiли стати в дитинстві і чому обрали саме факультет журналістики ЗНУ?

— У початкових класах хотіла стати вчителем, мабуть, як і більшість дітей. В школі подобалося писати твори, вірші. Щороку брала участь в олімпіадах з української мови та літератури. Я гуманітарій за групою крові :)) Тому навіть не вагаючись обрала журналістику.

 1. На сайті вашого портфоліо написано: “будь-які теми, окрім політики”. Чому не створюєте матеріали з цієї галузі?

— У нас в країні й так занадто багато «політологів», достатньо поскролити стрічку Фейсбуку :)) Насправді, писати на політичні теми дуже відповідально. А оскільки всі ЗМІ комусь належать, то журналісту доводиться переступати через свої принципи, писати замовні матеріали. Це не моя історія.

 1. На вашій особистій сторінці в інстаграмі можна побачити: “створюю контент, який заходить”, що наразі цікаво інтернет-читачеві?

— Зараз такий потік інформації, що вразити читача стає дедалі складніше. Здається, про все вже писано-переписано. Як на мене, найбільше захоплюють читачів історії: особисті й професійні, корисні та не дуже. Коли серед купи блідих текстів з’являється щира яскрава розповідь, це завжди отримує відгук.

 1. Ви працювали сценаристом на телеканалі “СТБ”, і зараз заробляєте кошти фрілансом, чому не продовжили кар’єру на телевиробництві?

— Робота на телеканалі одразу після закінчення університету була для мене чимось неймовірним. Переїхала до Києва і опинилася по той бік екрану: там, де народжуються ідеї та оживають проекти. Я працювала понаднормово, майже без вихідних, викладалася на повну і… перегоріла. Тому вирішила спробувати щось інше.

Оксана Кривко2

 1. Якщо не журналістика, то де б ви себе реалізували?

— Думаю, могла б бути ким завгодно, аби тільки мені не забороняли писати))

 1. Щоб стати фахівцем, окрім навчання, журналіст повинен займатися самовдосконаленням, як ви підвищуєте свою майстерність?

— Все швидко змінюється, і журналістика не стоїть на місці. Важливо стежити за тим, що актуально; відвідувати заходи, спілкуватися, обмінюватися досвідом з колегами і взагалі людьми різних професій; цікавитися; читати; подорожувати; вчити мови.

 1. Ким та як ви себе бачите через 15 років?

— Це найскладніше запитання, на яке я сама собі не можу відповісти. Так довгостроково ще не планую. Однозначно, захопленою свою справою, активною та щасливою)

Оксана Кривко3

 1. ТРИ найголовніші поради студентам, які навчаються на факультеті журналістики ЗНУ?
 1. Немає майбутніх журналістів. Ви журналісти від першого дня вступу до університету. Тому будьте активними та не проґавте можливості.
 2. Цінуйте свій час. Позбавляйтеся шкідливих звичок, зокрема «пожирачів часу» (перегляд безглуздих відео, зависання в соцмережах, пусті балачки).
 3. Не бійтеся пробувати. А раптом вам сподобається)

Автор: Віктор Посунько