«One day at University» на ФІФ: європейський тур для абітурієнтів ЗНУ

У суботу, 26 листопада, факультет іноземної філології ЗНУ приєднався до програми «One day at University». Студенти ФІФу організували захоплюючу подорож для майбутніх абітурієнтів, які хочуть приєднатися до сім'ї цього факультету

В рамках проекту «One day at University» абітурієнти змогли стати студентами на один день. Для того, щоб враження від такого «перевтілення» були яскравішими та пізнавальнішими, представники факультету іноземної філології організували в стінах університету віртуальний тур по Європі.

Відправною точкою подорожі став другий корпус ЗНУ, де учасників програми чекала команда гідів ФІФу. Незважаючи на раннє суботнє відправлення до заходу долучилося понад півсотні школярів. Після реєстрації всіх учасників, заступник декана з навчальної роботи Катерина Василина привітала всіх гостей і виступила з напутнім словом:  «Хочу побажати, щоб сьогоднішній день став яскравою подією в вашому житті, щоб ви побачили, наскільки добре, весело ми живемо на факультеті, наскільки ми ретельно працюємо над тим, щоб створити мовне середовище для вас. Welcome here! We are happy to see you!»

%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d0%b2%d0%b0%d1%81%d0%b8%d0%bb%d0%b8%d0%bd%d0%b0

Голова студради Настя Дячкіна представила школярам їх провідників-студентів і оголосила офіційний старт. Учасників було поділено на команди з персональнимм екскурсоводами, які супроводжували подорожніх на станціях Англії, Іспанії, Німеччини та і Франції. На початку туру ми, як кореспонденти, вирішили трохи зійти з основного рейсу, щоб мати змогу приєднатися до кожної команди та поспостерігати за ходом подій.

Спочатку ми завітали на німецький Октоберфест, де мандрівників вже очікували гіди з розповіддю про найцікавіші факти та історії країни. Крім інтерактивного спілкування, майбутні абітурієнти могли оцінити і насолодитися німецькими напоями та смаколиками.

%d1%84%d1%96%d1%84-%d0%b7%d0%bd%d1%83

Після Німеччини ми «полетіли» до Франції, яка також виявилася щедрою на пригощання — гості змогли оцінити солодкий смак французьких круасанів та напоїв. Романтичні вулиці Марселя, столиця моди Париж, визначні пам’ятки країни — Франція запам’яталася нам надовго!

А далі — Іспанія, де крім зображень місцевих пейзажів і пам’ятників культури, відвідувачів чекало гаряче фламенко і корида. Звичайно ж, не обійшлося і без національних ласощів. А ще гіди-представники Іспанії вчили гостей розмовляти іспанською.

30

Попереду нас чекав загадковий Туманний Альбіон. Як і інші країни, Англія приготувала для визитерів свої традиційні частування, а також — захоплюючі розповіді про історію та місцеві визначні пам’ятки. Всі охочі могли взяти участь в конкурсах, де, наприклад, можна було станцювати і отримати за це якийсь смаколик.

8

7

На цьому наша захоплююча подорож не закінчувалася: гід-програма обіцяла ще чимало цікавих та корисних сюрпризів. Одним з таких був «Патіайленд» — станція, де майбутнім абітурієнтам студенти розповідали про університетське життя і відповідали на будь-які запитання школярів на тему студентства. Першокурсниця Аня поділилася з гостями своїми враженнями від навчання: «Насправді, університет — це дуже класно. Це зовсім не школа, це не тільки навчання, а й безліч різних подій і заходів. Тут дуже багато талановитих людей, які постійно  створюють  щось нове і цікаве».

Також студенти-мешканці «Патіайленда» влаштували для школярів танцювальний флешмоб і пісні під гітару і запрошували всіх співати і танцювати разом з ними.

%d1%84%d0%b8%d1%84-%d0%b7%d0%bd%d1%83-2016

Наступною станцією був інфоблок «Вступ до Гарварду», де студенти розповідали і ділилися досвідом про те, як вступити до ЗНУ, що чекає під час навчання, а також розкривали таємниці і секрети успішного студентського життя.

«Dream Meeting» — таку назву мала наступна станція, яка підготувала не менш цікавий інтерактив — зустріч з іноземцем. Професор факультету освіти, філософії та антропології університету Країни Басків (м. Більбао, Іспанія) Кольдо Х. Гарай, який вже не вперше приїжджає в ЗНУ, із задоволенням зустрівся з гостями. Англійською та іспанською мовою він яскраво розповів про свої подорожі, про іспанські традиції та свята.

Далі наша екскурсія перервалася пізнавальної лекцією від викладачів на тему культури країн світу, де за допомогою візуальних прикладів школярам розповіли про тонкощі культурної комунікації, звичаї, традиції та мови різних держав.

0

Після лекції мандрівники вирушили європейським туром далі. Фінальним «пунктом призначення» стало так зване Дерево бажань, яке знаходиться біля спорткомплексу ЗНУ. Там всі охочі провели символічну акцію: загадали бажання і зав’язали стрічки на гілках дерева. Також в учасників програми був час для того, щоб поділитися своїми враженнями один з одним і обговорити з провідниками всі нюанси подорожі.

%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b2%d0%be-%d0%b6%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%b9-%d0%b7%d0%bd%d1%83

«Дуже  різноманітна програма, студенти добре підготувалися і зробили для нас дуже насичений день. Не було нічого такого, що не сподобалося б. Вже дуже хочеться вступити в ЗНУ», — розповіла одна з учасниць «One day at University» Катя.

Голова студради Настя Дячкіна також поділилася своєю думкою щодо мети та користі такого проекту: «Перш за все, це новий стимул розвиватися нам, студентам, робити надалі різні заходи, щоб вони були ще цікавіше. І, звісно, це корисно для абітурієнтів, які можуть таким чином ненадовго стати студентами і відчути атмосферу університету. За допомогою таких зустрічей ми вчимося давати школярам щось нове, працюємо на користь для себе і для них».

Нагадаємо, що «One day at University» — профорієнтаційний захід для майбутніх студентів, який проходить на всіх факультетах Запорізького національного університету.

Автор: Ірина ІВАНЧЕНКО