Особливості студентського харчування
Харчування для студентів — це окрема дуже важлива тема, яка потребує належної уваги. Студентське життя дуже нелегке, сповнене нереальною кількістю стресів та потребує постійного зосередження. Аби витримати увесь цей тиск, студент неодмінно має правильно та регулярно харчуватись. Але як?
У студентів, як правило, дуже мало часу, який розподіляється у більшості своїй на навчання, підготовку до занять і відпочинком. На харчування молоді люди виділяють зовсім мало часу, що дуже погано. Зазвичай на сніданок у студентів просто чай із бутербродами, або ж і зовсім нічого, бо апетиту вранці немає. На обід славнозвісний фаст-фуд, а ввечері на студентському столі можна знайти макарони, смажену картоплю або пельмені з найближчого магазину.
Таке харчування шкодить нашому здоров’ю, через яке студент(ка) гладшає та ризикує отримати гастрит або й гірші неприємності. Аби уникнути їх, лікарі та дієтологи рекомендують менше вживати різноманітних заварних тістечок, чіпсів, копченої ковбаси, дешевих сосисок, «дошираку» та іншої типової для студентів їжі. Найкраще — приготоване вдома. Якщо ви проживаєте у гуртожитку, то вчіться готувати самі собі, не лінуйтеся. Коли вам дійсно бракує часу, існує альтернативний, і до того ж дуже популярний варіант, — студентська їдальня, де вас із радістю нагодують за невисоку плату.
«При психічно-емоційних навантаженнях слід вживати їжу, що легко засвоюється: фрукти, овочі, горіхи багаті на мікроелементи. Серед білків краще обирати рибу, молочні продукти. Багато хто вважає, що шоколад і цукор є найкращим продуктом для мозку. Це так, для роботи мозку потрібна велика кількість глюкози. Шоколад і цукор швидко поширюється по крові і живить мозок, але інсулін, не зволікаючи, поглинає цей цукор, і у мозковій діяльності відбувається спад. Є вуглеводи, дія яких значно триваліша. Це хліб, рис, інші зернові культури, горіхи, боби. Харчуючись такими продуктами на сніданок, ви отримуєте підкріплення для мозку на ввесь день. «Тож для перекусу краще використовувати не шоколад і солодку газовану воду, а булочку з горіхами»,— рекомендує лікар-гастроентеролог Тетяна Кривенко.
Не менш важливим на сьогоднішній день залишається питання — «Як економити на їжі, але не на здоров`ї»? Оскільки не всі студенти можуть дозволити собі купувати вишукані та дорогі продукти, я пропоную вам скористатися моїми порадами:
* Купуйте фрукти та овочі сезонно . Наприклад помідори та огірки в червні та липні, а цитрусові взимку — січень, лютий.
* Робіть власні домашні заготівлі. Брикети для супу і стара добра консервація взимку стане вам у нагоді.
* Знайдіть собі власних постачальників на ринку. Свіже м’ясо чи молоко виходить дешевше, оскільки вони не проходять через ланцюжок перекупників міського базарчику. Тим більше, якщо ви потоваришуєте із місцевими продавцями і будете постійно купувати у них продукти, вам робитимуть знижки 🙂
* Використовуйте субпродукти. Ціла курка коштує дешевше окремих її частин, з м’яса гомілок вийдуть відмінні котлети, кілограм яловичої печінки коштує дешевше м’яса, а юшку можна зварити з голів і кістяків лосося, що залишилися після розбирання туші на філе.
* Робіть закупи оптом. Крупи та цукор не пропадуть, якщо ви зробите невеликі запаси на декілька місяців.
* Експериментуйте із своїм повсякденним меню.
* Змінюйте старі рецепти. Можна міняти дорогі продукти на дешевші. Наприклад, підмінити морського окуня — коропом, використовувати замість помідорів аличу і так далі. Тут є невеликі секрети: жирність і тип м’яса або риби повинні збігатися (вирізку міняти на курячу грудку, лопатку — на ніжки). Що стосується овочів і фруктів, то головний критерій заміни — їх кислотність або солодкість, і водянистість. Тож без втрат можна замінити, наприклад, персики абрикосами.
Сподіваюсь, ця інформація стане вам у нагоді. Отримуйте задоволення від їжі та будьте здорові!
Використані матеріали:https://mykirov.com/yak-ekonomiti-na-yizhi-ne-na-zdorovyi , http://pedpresa.ua/895-osoblyvosti-harchuvannya-po-studentsky.html
Фото: andrewgutman.blogspot.nl
Маргарита Компанієць