Пам’ять героїв Крут запоріжці вшанували смолоскипною ходою

Смолоскипна хода в 97 річницю героїв Крут відбулася в Запоріжжі 29 січня. Кілька сотень патріотів прийшли на бульвар Шевченка під стіни мерії. Запаливши смолоскипи учасники рушили вздовж проспекту до площі Фестивальної.

«У нас раніше не було такої традиції і ми проводимо таку акцію в Запоріжжі вперше. Наприклад, на заході і в центрі України щороку вже довгий час проходять смолоскипні марші пам’яті героїв Крут» — розповіла ініціатор акції, представник громадської організації «Студентська Свобода» Ярина Геращенко.

Про мету своєї участі у акції розповів мешканець міста Віталій Андронік: «Я пішов на смолоскипну ходу, оскільки для мене ті 400 студентів, які обороняли Київ під Крутами є прикладом патріотизму і готовністю віддати своє життя за Батьківщину. Зараз у нашій країні складні часи і якщо пам’ятати скільки полягло патріотів обороняючи цю землю, то наш народ не схилиться під жодною загрозою свого поневолення.»

Учасник ходи активіст Дмитро Калінін зазначив, що подібні заходи  є важливими для Запоріжжя: «Я вважаю, що подібні заходи насамперед покликані ліквідувати незнання власної історії серед населення. Тому, як на мене, надзвичайно важливо показати, що Запоріжжя пам’ятає подвиги українських патріотів.»

За матеріалами: iz.com.ua

Фото: timenews.in.ua

Марина Галич