Переохолодження організму – симптоми, причини та перша допомога
Наступає зима, стовпчики термометрів поволі спадають до мінусової температури. Радимо Вам тепло одягатись і слідкувати за власним здоров’ям, бо здоров’я – це найбільше багатство.
Причин переохолодження, яке охоплює весь організм, багато. Наприклад, ускладнений кровообіг у клітинах (тісне взуття та одяг), понижений опір організму (втома, авітаміноз, поранення з крововтратою), тощо. Отже, температура зовнішнього середовища має значний вплив на стан організму.
Першими симптомами переохолодження є зниження температури до 31-34 градусів, синюшний колір губ, зменшення пульсу до 50 ударів на 1 хвилину, посиніння шкіри, сонливість. Найважча ступінь – обмороження, синюшність обличчя, губ, кисть рук та набряк ніг, спад температури до 28 градусів, гостре кисневе голодування головного мозку.
Якщо Ви маєте підозру на переохолодження, то негайно переходьте у тепле приміщення. Зніміть мокрий одяг, не чіпайте обморожені ділянки тіла, знайдіть теплі речі, вживайте теплі напої. У жодному разі не розтирайте уражені ділянки спиртом чи гарячою водою. Пийте багато рідини – теплих та безалкогольних напоїв. Якщо з’явились обморожені ділянки тіла, то стежте за тим, щоб вони були нерухомі (уникнути крововиливів). Прийміть знеболювальні. При критичному стані викликайте лікаря.
Переохолодження безслідно не проходить, тому радимо Вам одягатися так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря. На морозі одягайте рукавиці, шапку, знімайте металеві прикраси, не паліть, не вживайте алкогольних напоїв. У вітряну погоду змащуйте відкриті ділянки тіла кремом, а як тільки замерзають кінцівки, то негайно починайте рухатись. Бережіть себе, бо Ваше здоров’я у Ваших руках!