Підбірка найкращих пісень до Всесвітнього Дня «The Beatles»

За рішенням ЮНЕСКО, 16 січня відзначається Всесвітній день The Beatles! Це свято відзначають із 2001 року не випадково, оскільки саме 16 січня в 1957 році в Ліверпулі відбулося відкриття нового клубу «Cavern», де свого часу дебютували бітли. А через 7 років, в 1964 році знаменита четвірка приїхала в Париж, щоб виступити в Олімпії. Дослідники вважають, що бітломания - особливий стан частини світового суспільства в 60-ті роки і на початку 70-х. Це - неймовірне божевілля, що охопило в основному молодь планети, що змусило на деякий час забути про все, що не має відношення до знаменитої «ліверпульської четвірки».


Радіо «Юніверс» пропонує вам поринути у «бітловий настрій» та послухати підбірку кращих пісень The Beatles.

Yesterday («Учора») 1965
Під час запису пісні Yesterday вперше в історії The Beatles в роботі не брав участь ніхто з музикантів, крім Пола Маккартні: аранжування пісні складається тільки з акустичної гітари та струнного квартету.
Згідно з книгою рекордів Гіннесса, на цю пісню було зроблено більше кавер-версій, ніж на будь-яку іншу з коли-небудь написаних. Пол Маккартні стверджує, що мелодія пісні прийшла до нього уві сні, і прокинувшись, він був упевнений, що просто раніше десь чув цю мелодію, а не склав її.

Let it Be  («І буде так») 1970

Це ще один філософський опус від групи The Beatles більш пізньої творчості. У період розпаду гурту композиції ставали все більш осмисленими, що також справляло враження на шанувальників. Написання пісні належить Полу Маккартні, хоча іноді і приписується обом солістам. Пісня стала останнім синглом, випущеним ліверпульської четвіркою, перш ніж Пол Маккартні оголосив про свій відхід з групи.

Hey Jude («Гей, Джуде») 1968
Одна з найпопулярніших композицій групи, записана в 1968 році. Її створили Маккартні та Леннон. Пісня присвячується старшому синові Джона Леннона Джуліану. У той час хлопчик мас глибоку депресію через розлучення батьків, і музиканти вирішили втішити його таким чином.

Come Together («Зберемося разом») 1969
Перша пісня в альбомі Abbey Road була задумана Джоном Ленноном в якості політичного об’єднуючого гасла для психолога і ЛСД-гуру Тімоті Лірі і його кампанії проти губернатора Каліфорнії Рональда Рейгана.

A Day In The Life («День з життя») 1967

Багато критиків визають, що пісня є однією з кращих композицій за всю історію звукозапису. Джон Леннон написав цей текст після того, як дізнався з газети Daily Mail про загибель в автокатастрофі свого друга Тарі Брауна.

Марина Галич

Джерела: povod.tut.byvm.ru4beatles.info