Письменник Макс Кідрук у Запоріжжі: «Ми готуємо всю Україну до виходу мого наступного роману»

Молодий український письменник Макс Кідрук в межах всеукраїнського туру на підтримку свого нового  роману «Не озирайся і мовчи»   вдруге завітав до Запоріжжя

28 жовтня в контексті «Запорізької толоки 2017» у виставковому центрі «Козак-Палац» автор романів «Зазирни у мої сни» та «Твердиня» не тільки презентував свій новій твір «Не озирайся і мовчи», але й приємно здивував прихильників своєї творчості анонсом свого наступного роману під назвою «Де немає Бога».

Лише зараз, після виходу кількох своїх романів та реакції  публіки на них, письменник зрозумів, що може повернутися до цієї історії.

Як зазначив автор, ідея твору з’явилася ще в 2012,  проте він відклав його написання на три з половиною роки. Причиною, за словами Макса Кідрука, стало власне усвідомлення того, що він не володіє достатньо гарним літературним стилем аби вдатися до написання настільки потужної розповіді. І лише зараз, після виходу кількох своїх романів та реакції  публіки на них, письменник зрозумів, що може повернутися до цієї історії.

Підґрунтям, з якого починається історія « Де немає Бога», стала авіакатастрофа в Антарктиді  1979 року, у якій загинуло 270 людей.  Письменник вирішив дати цій історії «нове життя», домисливши, що деякі люди все ж таки вціліли. Опинившись у агресивному навколишньому середовищі, вони змушені боротися за виживання. Також Кідрук додав, він несподівано для себе, він знайшов місце на планеті Земля, ще більш агресивне за умов аніж Антарктида, місце значно ближче до України, яке гарно «лягає»  під контекст роману. Тож про що буде цей роман?

Роман про те, що є первинним — мораль чи релігія?

За розповідю самого автора, це буде роман про сімох вцілілих після авіакатастрофи людей: чотирьох чоловіків, двох жінок і однієї дівчинки, роман про їхній багаж досвіду, який кожен із вцілілих несе за собою. Роман про те, як кожен із них бореться за життя, про питання — що є первинним, мораль чи релігія? Про те, чому навіть в таких жахливих умовах ми не перетворюємось на тварин, і на що тоді люди «перетворюються» в таких місцях, де умовно кажучи, немає Бога, релігії, тиску соціуму, де немає нічого з того, щоб змушувало нас поводитися так, як ми  поводимося серед собі подібних. Макс Кідрук також  зачепив питання, на що перетворюються люди, чия мораль вибудовується лише на релігії, а також люди, які не є релігійними, які навіть не є етичним еталоном, але поряд з тим, можливо, мають щось більш фундаментальне, щось, що сформувалося еволюційно, щось, що притаманне нашому видові, щось, що втримає їх врешті решт від перетворення на тварин.

Роман «Де немає Бога» можна очікувати вже з наступного року, письменник покладає на цю історію великі надії.

Анна ПІДЛУЖНА